archive-ee.com » EE » O » ORIENTEERUMINE.EE

Total: 388

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • EOL::Sportident
    vahetatavaid osi ja kaarti saab kasutada normaalsetes tingimustes aastakümneid SI jaamad on programmeeritavad ning neile võib omistada erinevaid funktsioone nullimine kontroll start finiš kontrollpunkt jne Lisaks on olemas veel spetsiifilised SI jaamad SI kaartidest andmete lugemiseks ja jaamade programmeerimiseks Neid kutsutakse juhtjaamadeks Master stations SPORTident Mida ma pean tegema Kui sul on isiklik SI kaart siis võid sellest teada anda päevaku korraldajale või sisesta see EOLi kodulehekülje Pass teenuse kaudu Sellisel juhul on korraldajal eelnevalt teada sinu andmed ja andmete sisetamine päevakul on kiirem Suurematel võistlustel kontrolli stardiprotokollist et sinu SI kaardi number oleks õige Kui on vale number siis teavita võimalikult kiiresti korraldajaid kes saaksid vea ära parandada vastasel juhul võib tekkida arusaamatusi finišis kui programm ei leia sinu andmeid või tühistab tulemuse Üldjuhul võib ühe kaardiga võistluse jooksul startida ainult üks võistleja Sama SI kaardiga võib startida mitu jooksjat päevakutel või teatevõistluste korral Kuid võistkonnal peab olema siiski minimaalselt 2 kaarti ja neid ei tohi kasutada teiste võistkondade juures Enne startiminekut kontrolli et võtad kaasa ikka oma SI kaardi SI kaardi hoidmine SI kaart seda kutsutakse ka SI pulgaks või SI sõrmeks käib kummipaelaga näpu külge Soovitav on SI kaardile kinnitada külge lisa pael mille saab kinnitada ümber käe Sellega väldid võimalust et SI kaart võiks võistluse käigus ära kaduda Start Enne stardialasse sisenemist on vaja SI kaart nullida Selleks on korraldajad pannud stardiala väravatesse spetsiaalselt programmeeritud ja markeeritud SI jaamad Nullimisel ing CLEAR tühjendatakse SI kaardi sisu eelneva võistluse andmetest Nullimiseks on vaja hoida kaarti jaama augus umbes 2 5 sekundit Edukast toimingust annab teada heli ja valgussignaal Peale puhastamist tuleb kaart kontrollida kas kaart on puhastatud ja ka töökorras Selleks on teine SI jaam mille nimeks on kontroll CHECK Kontrollimiseks piisab poolest sekundist ja jällegi antakse heli ja valgussignaal Kui signaali ei tule tuleb proovida kaarti uuesti nullida Probleemide korral pöördu koheselt stardi kohtunike poole nb Uuemate SI jaamade korral võib stardialas olla ainult üks jaam mis nullib ja kontrollib koheselt kas kaart on nullitud andes korras SI kaardist märku heli ja valgussignaaliga Väiksematel võistlustel päevakutel ja treeningutel kasutatakse stardiaja saamiseks spetsiaalset SI stardijaama Sellisel juhul tuleb stardijoonel teha nn stardi märkimine mille käigus kirjutatakse SI kaardi sisse stardiaeg Märkimine kestab hetke ja SI jaam annab toimingu edukusest heli ja valgussignaaliga märku Kui stardijaam ei anna märku siis tuleks proovida SI kaart uuesti nullida või pöörduda kohtuniku poole Märke sooritamine SI kaardiga Rajal on kontrollpunkt sisustatud ühe või mitme SI jaamaga Jaamal on peal kontrollpunkti tunnusnumber Märke saamiseks aseta SI kaart jaamas olevasse auku vaata ülalolevat fotot Märke salvestamine võtab hetke ja toimingu tagajärjel salvestatakse kaarti jaama tunnusnumber ja läbimise aeg ning jaam annab heli ja valgussignaali Kui panite SI kaardi jaama kaks või enam korda siis salvestatakse vaid esimene kord Kui aga teie kahe järjestiku märke vahe oli üle 10 sekundi või teeb keegi teine jaamas märke salvestatakse teil samast KPst kaks märget Kui SI jaam ei anna heli ja või valgussignaali siis tuleb teha tavalise kompostriga märge orienteerumiskaardil asuvasse R lahtrisse Selliseks juhuks peab

    Original URL path: http://www.orienteerumine.ee/orienteerumine/opime/sportident/index.php (2016-01-31)
    Open archived version from archive


  • Õpime orienteeruma
    kompassi külje abil nii et kompassi kand on selle punkti pool kust liikuma hakkad 2 Hoia kompassi vastu kaarti ja pööra nõelakarpi nii et läbi karbiketta paistvad suunajooned jääksid kaardil olevate põhja lõunajoontega paralleelselt Kontrolli et karbi põhjasuunamärgid kaks jämedat träpsu oleksid kaardi põhjapoolse serva suunas mitte vastupidi 3 Võta kompass kaardilt kätte horisontaalasendisse Keera ennast aeglaselt koos kompassiga seni kuni kompassi nõela põhjaots jääb nõelakarbi põhjasuuna träpsude vahele Tõsta pilk ja vaata kompassi plaadiga samas suunas see ongi vajalik liikumissuund Jooksu ajal peab hoidma kompassi vabalt käe peal ja kontrollima et nõel püsiks põhjasuuna märkide vahel siis on liikumissuund õige Selliselt täpse asimuudiga saab liikuda üksnes lühikesi etappe sest metsas puude vahel laveerides kipub ikkagi suund veidi muutuma Kui asimuut on kompassile peale keeratud tasub liikumissuunas mõni objekt nt eralduv puu nägemisulatuses välja valida milleni liikuda ja kus uuesti suunda kontrollida Orienteerumises kasutatakse ka nn üldsuunas jooksu See tähendab et keeratakse küll asimuut peale kuid seda jälgitakse suurelt kiiruselt vaid üldjoontes või siis määratakse liikumissuund umbkaudselt nõela asendi järgi nt lõunasuunas või lõunasuunast pisut paremale hoides risti nõelaga vms Selliselt joostakse mingi püüdva orientiirini teerajani põlluserva suure mäenõlvani jne kus täpsustatakse asukohta ning liigutakse edasi punktini juba täpselt kaarti lugedes Sisukord 8 LIIKUMINE RELJEEFIVORMIDE JA SUUNAJOOKSU ABIL See oskus nõuab väga head kaardilugemist reljeefivormidest arusaamist aga ka üldsuunas ning täpse asimuudiga liikumine peab olema selge Harjutada tuleb kõiki eelpool kirjeldatud oskusi treenida nii pead kaardilugemisharjutused võistluste analüüs kui jalgu kiirus ja vastupidavustreening ning pea ja jalgade koostööd et ei jookseks kiiremini kui mõte järele tuleb Orienteerumisprotsess kokkuvõtvalt Kaardi järgi luuakse kujutluspilt etapil ees ootavast olukorrast tehakse teevalik kaardi ja maastiku võrdlemise abil ja kompassi kasutades viiakse teevalik ellu KP Sama operatsioonide järgnevus kaart kujutluspilt teevalik teostus kehtib nii tipporienteerujate kui harrastajate puhul Erinevus on vaid sooritustempos Tipporienteeruja eesmärgiks on sujuv orienteerumine kõik protseduurid toimuvad jooksu pealt Algajal oleks mõistlik aeg ajalt peatuda et rahulikult kontrollida oma otsuste õigsust 5 sekundit seismist ja kaardivaatamist tundub olevat väga pikk aeg kuid hoopis hullem on kui kiirustamise tõttu tehtud valeotsus 5 minutiks kusagile ekslema viib Orienteerumisvilumus tuleb pikaajalise harjutamise ja kogemusega kuigi eksivad kõik ka vanad tegijad See on omamoodi orienteerumise võlu pärast võistlust pikalt seletada kui ma oleksin siit läinud ja kui ma seda viga poleks teinud siis ma oleksin võitnud Peamine on omandada orienteerumise põhioskused selleks et osata mistahes kaarti ka maanteekaarti lugeda ja selle järgi liikuda et metsas hakkama saada ja võõra maastiku ees mitte hirmu tunda et lisada üks meeldiv harrastusvõimalus oma hobide nimekirja millega võib tegelda elu lõpuni OKAS PÄKKA ütlevad orienteerujad Ja veel ütlevad nad et ORIENTEERUMINE ON VIIS ELADA Sisukord HARJUTUSED Vaadelge koos õpilastega mingit orienteerumiskaarti otsige sealt erinevaid tingmärke ja kirjeldage mida need tähendavad Samasugune vaatlus lähimaastikul Esialgu ärge pöörake tähelepanu keerulistele reljeefimärkidele orvand nina jm vaid piirduge lihtsate ja arusaadavatega küngas lohk Õpetaja nimetab tingmärgi või tingmärgikombinatsiooni maja järve ääres kivi oja kaldal jm õpilased joonistavad Võib teha teatevõistlusena nii et saali ühes servas on suur paber tingmärginimetustega kuhu võistlejad käivad kordamööda nõutud märki joonistamas Teatevõistlus saali servas on suur paber millele iga võistkond joonistab tingmärke nt 3 musta 3 sinist ja 3 pruuni tingmärki Aja peale joonistatakse erinevaid tingmärke seejärel kontrollitakse nende õigsust Võidab see kes on suutnud kõige rohkem erinevaid märke joonistada Erinevaid tingmärke kasutades joonistatakse oma fantaasiakaart nt Päkapikumaa Aarete saar Röövlite salakoobas vms Kaardi värvide harjutamiseks võib teha mõnest kaardist must valge paljunduse õpilased värvivad Võib joonistada ja paljundada ka mingi lihtsa aluskaardi mida õpilased värvivad ja tingmärkidega täiendavad Õpilased peavad leidma kaardilt ja ringitama õpetaja ütlemise järgi nt kivi maja väikse lagendiku jne Seda harjutust võib teha ka teatejooksuna võistlejad on ühes saali otsas kaart ja pliiats teises servas ülesanded on võistkonnale etappideviisi paberile kirjutatud Ülesandelehte võib teatepulgana edasi anda või kaardi kõrvale maha panna Ülesandeks võib anda ka leia 5 kivi 3 maja jne Leia KP teatejooks Ühes saali servas on näidiskaardile märgitud kontrollpunktid kasutatud on selgeid üksikobjekte nt kivi maja selge küngas jne Teises servas on tühi kaart Punktidega kaardilt peab igaüks meelde jätma mingi numbriga KP esimene jooksja nr 1 teine 2 jne ja kandma selle mälu järgi teisele tühjale kaardile Samasugune punktijoonistamise harjutus aga individuaalvõistlusena Igal õpilasel on ühes saali servas maas oma tühi kaart näidispunktidega kaart on teises saali servas Igaüks jätab meelde nii palju punkte kui suudab ja jookseb näidiskaardi juurde nii mitu korda kui vaja Lõpuks peavad olema kõik punktid oma kaardile joonistatud Vigade eest võib arvestada karistussekundeid Matk kaardiga klassis Igaühel on kaart õpetaja kirjeldab liikumist Alustame staadioni koolimajapoolsest nurgast keerame teerada mööda vasakule möödume suurest kivist teeristist keerame paremale Õpilased ajavad järge ja joonistavad pliiatsiga liikumistee vahepeal kontrollitakse kas kõik on pildil Marsruudi dikteerijad võivad olla vaheldumisi ka õpilased Tingmärgibingo Õpilased joonistavad 9 ruudulise välja Õpetaja hakkab nimetama tingmärke õpilased joonistavad need vabalt valitud ruutudesse Kui kõik on valmis algab mäng Õpetaja nimetab uuesti tingmärke õpilased teevad õigele märgile risti Kes saab esimesena horisontaalse vertikaalse või diagonaalse täisrea hüüab Bingo Järgmise bingo saab hüüda see kellel on täis 2 rida jne Valmista ette kahepoolsed lipikud ühele poole joonista tingmärk teisele poole kirjuta tähendused kuid nii et tingmärgi pildi taga oleks mingi teise märgi tähendus Et lipikutest tekiks loogiline jada on soovitav koostada nad järgnevalt joonista kõigepealt mingi tingmärk nt maja taha küljele kirjuta mingi suvalise tingmärgi tähendus nt soo järgmise lipiku ühele poolele joonista soo tingmärk taha küljele kirjuta taas mingi uus tähendus nt teerada järgmisele joonista teerada jne Viimase tingmärgipildi taha peaks tulema esimesena joonistatud pildi tähendus maja Valmista ette nii palju ühesuguseid komplekte kui palju kavatsed moodustada võistkondi Lipikud laotakse saali serva maha näiteks pildid ülespoole Võistkonna esimene õpilane jookseb lipikuteni ja toob sealt ära stardikäsklusega koos hüütud märgi näiteks Maja Järgmine jooksja saab eelmise käest lipiku ja loeb selle tagaküljelt millise tingmärgi tema peab leidma näit soo jne Kui keegi ei eksi siis on võistluse lõpuks kõik lipikud toodud Jooksu võib korrata nii et esialgu on lipikud sõnalise seletusega ülespoole Joonista klassikaart Tee sellest kilekoopia et saaks seinale näidata Osuta kaardil mingile kohale seal istuv õpilane

    Original URL path: http://www.orienteerumine.ee/orienteerumine/opime/oope_kk.htm (2016-01-31)
    Open archived version from archive

  • EOL::O-ajaloo ülevaade
    o jooksus peeti 27 septembril 1959 Nelijärvel individuaalsed Eesti meistrimedalid võitsid Riola Koppel ja Ülle Rooba Kerem Mõistlik võistkonnavõidud said Tartu orienteerujad Esimene Eesti o suusatamise MV toimus 14 veebruaril 1960 Elvas märkesuusatamises meistriteks tulid Madis Aruja ja Leili Ruto Saarse Eesti koondise esimene maavõistlus peeti 3 juuli 1960 Leningradiga Karjala kannasel Orehhovos parim meesvõistleja oli Ago Vilo Aastatel 1960 1999 võistles Eesti koondis tiitli ja maa võistlustel kokku 196 korda MK osavõistlustele on Eesti saatnud oma orienteerujaid 71 korda Esimesed üleliidulised esivõistlused olid 12 14 oktoobril 1963 Karpaatides Uþgorodi lähedal Eesti võitis kolm esikohta neljast Esimesed ametlikud NLiidu meistrivõistlused peeti 4 6 augus til 1981 Karjala kannasel Viiburis kus teatemeeskondadest oli parim Eesti kolmik Võistkondliku esikoha on Eesti koondis võitnud 1965 ja 1982 aga 1968 aastal sai esikoha Kalev Üleliidulised võistlused Eestis esivõistlused peeti 1969 o suusatamine Otepääl ja 1973 o jooks Võrus meistrivõistlused 1984 o jooks Tartus karikavõistlused 1978 o jooks Tammeveskil ja 1988 o suusatamine Võrus MK osavõistlusi on Eestis peetud kolmel korral o suusatamises 1995 Haanjas ja 1999 Käärikul ning o jooksus 1998 Otepääl ja 2006 Otepääl koos Euroopa Meistrivõistlustega Esimene mitmepäevajooks NLiidus joosti 22 27 oktoobril 1967 Valgast Käärikule startis 56 meest ja 1 naine ning 12 meeskonda üldvõidu said Olavi Kärner ja Eesti Harju mitmepäevajook sul 1972 a sügisel korraldas Tõnu Raid esimesed sprindivõistlused maailmas 18 oktoobril 1972 Samblapõllul võitis Johannes Tasa Võistlused Peale Eesti meistrivõistluste mehed ja naised H D21 võistlevad kaheksale medali komplektile omaette meistrivõistlused on noortele ja veteranidele peetakse hulgaliselt pikkade traditsioonidega rahvavõistlusi põnev öine teade Jüriööjooks alates 1960 võistkonnas 3 meest ja 2 naist kahepäevased Suvejooks ja Suunto games mitmepäevajooksud 4EST Ilves 3 ja Kobrase karikas rahvusvahelise mainega teate mitmepäevajooks Ilvesteade Populaarseid igamehe võist lusi neljapäevakute nime all korraldatakse aastal 2000 Eestis 11 s keskuses esimene taoline toi mus Kloostrimetsas 11 juunil 1964 idee Rain Lahtmetsalt käivitaja Toomas Kerem Orienteerumiskaarte hakkas Rein Välba osaliselt täpsustama 1962 kõiki maastikuelemente hakati kaartidel parandama 1969 nn kaardirevolutsioon Esimesed o värvikaardid trükiti 1966 autorid Arne Kivistik Tõnu Raid massiliselt mindi värvikaartidele üle 1973 O klubid Esimene o klubi NLiidus OK Ilves loodi 3 oktoobril 1978 Tartus algataja Arvo Kivikas järgnesid Orion 1979 ja Kape 1981 1 jaanuaril 2000 oli Eestis 38 o klubi Orienteerumisalseid väitekirju on kaitstud kaks Endel Isop 1967 ja Arne Kivistik 1973 Infotrükised 1963 1991 ilmus Orientiir 1990 1994 O Info ja alates 1994 ajaleht Orienteeruja Olulisemaid medalivõite MM medaleid on Eestisse toodud kaks 1991 võitis o jooksus Sixten Sild pronksi ja 1994 o suusa tamises Maret Vaher pronksi MK osavõistlustel kolme sekka on tulnud Sixten Sild võitis o jooksu 1996 ja 1998 Inno Ling oli o jooksus kolmas 1992 Külli Kaljus o jooksus teine 1994 ja kaks korda kolmas 1996 ja 1998 Mall Alev o suusatamises korra teine ja kolmas 1997 teatejooksu meeskond Rene Ottesson Alar Viitmaa ja Armo Hiie teine 1998 Üliõpilaste o jooksu MM Ede Ümarik võitis kulla 1988 ja hõbeda 1990 ning teatepronksi 1988 Maret Vaher kulla 1998 Külli Kaljus hõbeda 1996 ja pronksi 1994 Sixten Sild

    Original URL path: http://www.orienteerumine.ee/orienteerumine/ajalugu/ylevaade/index.php (2016-01-31)
    Open archived version from archive


  • ületasid kontrollaja 1994 Sixten Sild Alar Viitmaa Rene Ottesson 1994 Sarmite Sild Külli Kaljus Maret Vaher 1995 Sixten Sild Armo Hiie Alar Viitmaa 1995 Sarmite Sild Ruth Vaher Epp Käpa 1996 Sixten Sild Alar Viitmaa Armo Hiie 1996 Külli Kaljus Ruth Vaher Kristi Vassil 1997 Rene Ottesson Alar Viitmaa Sixten Sild 1997 Ruth Vaher Elo Saue Epp Käpa 1998 Sixten Sild Alar Viitmaa Erik Aibast 1998 Edith Madalik Maret Vaher Ruth Vaher 1999 Alar Viitmaa Erik Aibast Sixten Sild 1999 Kirti Rebane Ruth Vaher Triin Vask 2000 Rene Ottesson Armo Hiie Alar Viitmaa 2000 Ruth Vaher Kirti Rebane Anu Annus 2001 Andreas Kraas Alar Abram Rain Eensaar 2001 Maret Vaher R Vaher ja K Rebane 2002 Rene Otteson Silver Eensaar Mati Tiit 2002 Maret Vaher Elo Saue Triin Vask 2003 Erkki Aadli Andreas Kraas Mati Tiit 2003 Marje Venelaine Viivi Anne Soots Kirti Rebane 2004 Erkki Aadli Silver Eensaar Alar Abram 2004 Viivi Anne Soots Maret Vaher Merike Vanjuk 2005 Erkki Aadli Andreas Kraas Mati Tiit 2005 Merike Vanjuk Kristi Rebane Maret Vaher 2006 Rain Eensaar Marek Nõmm Sander Vaher 2006 Merike Vanjuk Liis Johanson Marje Venelaine 2007 Erkki Aadli Kristjan Trossmann Andreas Kraas 2007 Merike Vanjuk Liis Johanson Annika Rihma 2008 Silver Eensaar Sander Vaher Erki Aadli 2008 Merike Vanjuk Maret Vaher Liis Johanson 2009 Markus Puusepp Timmo Tammemäe Silver Eensaar 2009 Kirti Rebane Merike Vanjuk Maret Vaher 2010 Peeter Pihl Silver Eensaar Mati Tiit 2010 Eleri Hirv Marilin Sulg Jana Kink 2011 Andreas Kraas Timmo Tammemäe Kaarel Kallas 2011 Kirti Rebane Piibe Tammemäe Annika Rihma 2012 Erkki Aadli Silver Eensaar Jaagup Truusalu 2012 Sigrid Ruul Kirti Rebane Viivi Anne Soots 2013 Lauri Tammemäe Andreas Kraas Sander Vaher 2013 Merike Vanjuk Eveli Saue Katrin Vinkel 2014 Timmo Tammemäe Kristo Heinmann Sander Vaher 2014 Sigrid Ruul Anu Åkerman Liis Johanson 2015 Lauri Sild Sander Vaher Andreas Kraas 2015 Evely Kaasiku Annika Rihma Sigrid Ruul Valikorienteerumine Kuld Hõbe Pronks Kuld Hõbe Pronks 1963 Olavi Kärner Arne Kivistik Tõnu Raid 1963 Milvi Pajuste Ann Lõhmus Ene Märtin 1964 Arne Kivistik Mihkel Lilla Rain Lahtmets 1964 Maire Jaanre Ülle Kerem Malle Mardiste 1965 Arne Kivistik Olavi Kärner Heino Kask 1965 Maret Liiv Tiiu Vene Linda Randmaa 1966 Jaan Miljan Endel Metspalu Jaan Surva 1966 Helle Engel Rutt Aimla Ülle Kerem 1967 Jaan Miljan Tiit Taimistu Toomas Kerem 1967 Tiiu Vene Ira Sepp Maie Takk 1968 Jaan Miljan Arne Kivistik Jairi Salumäe 1968 Ira Sepp Milvi Pajuste Viiu Valp 1969 1969 1970 1970 1971 Olavi Kärner Uku Annus Arvo Kivikas 1971 Ülle Kerem Helle Mürk Riina Post 1972 Uku Annus Arvo Kivikas Tõnu Raid 1972 Virve Vaher Leena Pärnik Liina Raudla 1973 Jaan Miljan Arvo Kivikas Aivo Puusepp 1973 Viiu Rebane Maire Raid Liina Raudla 1974 Arvo Kivikas Johannes Tasa Jaan Miljan 1974 Ira Saar Viiu Rebane Milvi Kivistik 1975 Jairi Salumäe Koit Paasma Ülo Saar 1975 Viiu Rebane Milvi Kivistik Virve Vahesaar 1976 Nikolai Järveoja Johannes Tasa Madis Alev 1976 Ülle Annusver Ira Saar Tiina Mai Pärnik 1977 Arvo Kivikas Uku Annus Ago Samoson 1977 Liina Raudla Tiina Mai Pärnik Viiu Rebane 1978 Johannes Tasa Tiit Tatter Uku Annus 1978 Silva Käärt Leena Annus Anne Kiudorv 1979 Madis Oras Toivo Evardi Kalle Luuk 1979 Liina Raudla Viiu Rebane Ira Saar Pikk rada orienteerumismaraton Kuld Hõbe Pronks Kuld Hõbe Pronks 1963 Madis Aruja Tõnu Raid Arne Kivistik 1964 Peep Tambet Madis Aruja Olavi Kärner 1965 Tõnu Raid Arne Kivistik Heino Kask 1966 Heino Kask Rudolf Mürk Hain Kinks 1967 Uku Annus Jüri Schmidt Madis Aruja 1968 Tiit Taimistu Heino Kask Jaan Miljan 1969 Jaan Miljan Jüri Schmidt Allan Männi 1970 Olavi Kärner Jaan Miljan Tiit Taimistu 1971 Arvo Kivikas Jaan Miljan Ülo Saar 1972 Johannes Tasa Jaan Miljan Toivo Kotov 1973 Johannes Tasa Jaan Miljan Arvo Kivikas 1974 Arvo Kivikas Jaan Miljan Johannes Tasa 1975 Arvo Kivikas Johannes Tasa Jaan Miljan 1976 Nikolai Järveoja Arvo Kivikas Peep Velleste 1977 Arvo Kivikas Andres Lume Toivo Evardi 1978 Jaan Miljan Arvo Kivikas Nikolai Järveoja 1978 Tiina Mai Pärnik Silva Käärt Reet Uusberg 1979 Arvo Kivikas Jaan Miljan Kalle Remm 1979 Liina Raudla Viiu Rebane Mare Beilmann 1980 Ülo Saar Jaan Miljan Arvo Kivikas 1980 Marje Viirmann Tiina Mai Pärnik Elli Saar 1981 Tõnu Savi Avo Veermäe Johannes Tasa 1981 Kersti Kaasik Marje Viirmann Viiu Rebane 1982 Leho Haldna Tiit Tali Urmas Kannumäe 1982 Mare Beilmann Tiina Kikkas Ira Saar 1983 Leho Haldna Tiit Tiivoja Are Leesik 1983 Ira Saar Ede Ümarik Liina Raudla 1984 Indrek Ümarik Igor Sada Are Leesik 1984 Ede Ümarik Marje Idavain Kersti Kaasik 1985 Urmas Kannumäe Margus Retel Tiit Tiivoja 1985 Mare Beilmann Maris Kukk Meeli Kerem 1986 Sixten Sild Leho Haldna Urmas Kannumäe 1986 Mare Beilmann Marje Idavain Riju Johanson 1987 Indrek Ümarik Leho Haldna Inno Ling 1987 Ede Ümarik Marje Idavain Katrin Õunap 1988 Urmas Kannumäe Indrek Ümarik Raivo Rõõm 1988 Marje Idavain Ruth Vaher Erika Sooberg 1989 Sixten Sild Armo Hiie Urmas Kannumäe 1989 Ede Ümarik Meeli Kerem Aiki Kuldkepp 1990 Rene Ottesson Leho Haldna Sixten Sild 1990 Ede Ümarik Epp Käpa Saima Värton 1991 Sixten Sild Armo Hiie Urmas Kannumäe 1991 Ede Ümarik Riju Johanson Ruth Vaher 1992 Võistlus tühistati 1992 Viivi Anne Soots Marje Idavain Külli Kaljus 1993 Anti Anton Inno Ling Armo Hiie 1993 Maret Vaher Epp Käpa Külli Kaljus 1994 Alar Viitmaa Inno Ling Raul Kudre 1994 Külli Kaljus Maret Vaher Edith Madalik 1995 Alar Viitmaa Sixten Sild Erik Aibast 1995 Ruth Vaher Elo Saue Minija Pääslane 1996 Sixten Sild Alar Viitmaa Alari Kannel 1996 Maret Vaher Ruth Vaher Kirti Rebane 1997 Sixten Sild Rene Ottesson Alar Viitmaa 1997 Külli Kaljus Maret Vaher Ruth Vaher 1998 Sixten Sild Erkki Aadli Armo Hiie 1998 Külli Kaljus Ruth Vaher Elo Saue 1999 Sixten Sild Timo Suppi Alari Kannel 1999 Kirti Rebane Elo Saue Maret Vaher 2000 Alar Abram Tarvo Avaste Armo Hiie 2000 Kirti Rebane Maret Vaher Anu Annus 2001 Sixten Sild Alar Abram Silver Eensaar 2001 Kirti Rebane Merike Vanjuk Marje Venelaine 2002 Olle Kärner Tarvo Avaste Tarmo Siimsaare 2002 Kirti Rebane Anu Annus Merike Vanjuk 2003 Sixten Sild Alar Abram Rain Eensaar 2003 Viivi Anne Soots Ruth Vaher Merike Vanjuk 2004 Marek Nõmm Alar Abram Tarvo Avaste 2004 Kirti Rebane Maret Vaher Ruth Vaher 2005 Rain Eensaar Marek Nõmm Erkki Aadli 2005 Kirti Rebane Merike Vanjuk Maret Vaher 2006 Marek Nõmm Sander Vaher Silver Eensaar 2006 Maret Vaher Merike Vanjuk Kirti Rebane 2007 Markus Puusepp Jürgen Einpaul Erkki Aadli 2007 Merike Vanjuk Viivi Anne Soots Ruth Vaher 2008 Markus Puusepp Jürgen Einpaul Kristjan Trossmann 2008 Liis Johanson Merike Vanjuk Kirti Rebane 2009 Silver Eensaar Timmo Tammemäe Rain Eensaar 2009 Annika Rihma Kirti Rebane Merike Vanjuk 2010 Timo Sild Timmo Tammemäe Kristo Heinmann 2010 Kirti Rebane Grete Gutmann Merike Vanjuk 2011 Alar Abram Erkki Aadli Andreas Kraas 2011 Merike Vanjuk Kirti Rebane Elo Saue 2012 Peeter Pihl Timmo Tammemäe Alar Abram 2012 Liis Johanson Merike Vanjuk Mirja Virve 2013 Kristo Heinmann Andreas Kraas Marek Nõmm 2013 Kirti Rebane Eleri Hirv Liina Palu 2014 Kristo Heinmann Andreas Kraas Ants Sõnajalg 2014 Evely Kaasiku Merike Vanjuk Eleri Hirv 2015 Timmo Tammemäe Lauri Sild Sander Vaher 2015 Evely Kaasiku Sigrid Ruul Kerstin Uiboupin Lühirada Kuld Hõbe Pronks Kuld Hõbe Pronks 1991 Sixten Sild Mati Tiit Randy Korb 1991 Ede Ümarik Külli Kaljus Marje Idavain 1992 Rene Ottesson Inno Ling Sixten Sild 1992 Viivi Anne Soots Külli Kaljus Epp Käpa 1993 Armo Hiie Kuno Rooba Anti Anton 1993 Ruth Vaher Marje Idavain Külli Kaljus 1994 Sixten Sild Rene Ottesson Erik Aibast 1994 Külli Kaljus Elo Saue Sarmite Sild 1995 Sixten Sild Rene Ottesson Armo Hiie 1995 Külli Kaljus Maret Vaher Viivi Anne Soots 1996 Sixten Sild Rene Ottesson Armo Hiie 1996 Külli Kaljus Elo Saue Ede Ümarik 1997 Sixten Sild Inno Ling Erkki Aadli 1997 Külli Kaljus Ruth Vaher Ede Ümarik 1998 Sixten Sild Rene Ottesson Alar Viitmaa 1998 Külli Kaljus Anu Annus Elo Saue 1999 Sixten Sild Erik Aibast Rene Ottesson 1999 Elo Saue Ruth Vaher Kirti Rebane 2000 Tarvo Avaste Inno Ling Erik Aibast 2000 Elo Saue Külli Kaljus Ruth Vaher 2001 Erik Aibast Olle Kärner Inno Ling 2001 Külli Kaljus Elo Saue Anu Annus 2002 Olle Kärner Andreas Kraas Erik Aibast 2002 Anu Annus Maret Vaher Kirti Rebane 2003 Olle Kärner Erik Aibast Tarmo Siimsaare 2003 Anu Annus Viivi Anne Soots Maret Vaher 2004 Olle Kärner Marek Nõmm Erkki Aadli 2004 Anu Annus Viivi Anne Soots Annika Rihma 2005 Olle Kärner Andreas Kraas Tarvo Avaste 2005 Kirti Rebane Elo Saue Marje Venelaine 2006 Olle Kärner Sander Vaher Silver Eensaar 2006 Anu Annus Merike Vanjuk Kirti Rebane 2007 Olle Kärner Andreas Kraas Markus Puusepp 2007 Merike Vanjuk Viivi Anne Soots Liis Johanson 2008 Erkki Aadli Olle Kärner Sander Vaher 2008 Anu Annus Maret Vaher Merike Vanjuk 2009 Andreas Kraas Olle Kärner Peeter Pihl 2009 Annika Rihma Viivi Anne Soots Kirti Rebane 2010 Markus Puusepp Olle Kärner Sander Vaher 2010 Merike Vanjuk Kirti Rebane Maret Vaher 2011 Timo Sild Peeter Pihl Olle Kärner 2011 Liis Johanson Merike Vanjuk Grete Gutmann 2012 Timo Sild Lauri Sild Timmo Tammemäe 2012 Šarka Svobodna Eleri Hirv Elo Saue 2013 Lauri Sild Timo Sild Olle Kärner 2013 Anu Åkerman Elo Saue Piibe Tammemäe 2014 Timo Sild Kenny Kivikas Sander Vaher 2014 Liis Johanson Kirti Rebane Evely Kaasiku 2015 Lauri Sild Timo Sild Sander Vaher 2015 Evely Kaasiku Viivi Anne Soots Annika Rihma Sprint Kuld Hõbe Pronks Kuld Hõbe Pronks 2003 Rene Ottesson Marek Nõmm Armo Hiie 2003 Anu Annus Kirti Rebane Viivi Anne Soots 2004 Rene Ottesson Marek Nõmm Mati Tiit 2004 Viivi Anne Soots Kirti Rebane Ruth Vaher 2005 Marek Nõmm Rene Ottesson Andreas Kraas 2005 Kirti Rebane Viivi Anne Soots Maret Vaher 2006 Andreas Kraas Olle Kärner Sander Vaher 2006 Anu Annus Kirti Rebane Viivi Anne Soots 2007 Andreas Kraas Erkki Aadli Kristjan Trossmann 2007 Annika Rihma Liis Johanson Kirti Rebane 2008 Andreas Kraas Markus Puusepp Peeter Pihl 2008 Viivi Anne Soots Anu Åkerman Maret Vaher 2009 Markus Puusepp Andreas Kraas Silver Eensaar 2009 Annika Rihma Piret Klade Liis Johanson 2010 Kristo Heinmann Peeter Pihl Timo Sild 2010 Edit Kannel Karmen Alnek Ingrid Vehlmann 2011 Timmo Tammemäe Kristo Heinmann Jaagup Truusalu 2011 Grete Gutmann Annika Rihma Anu Åkerman 2012 Kenny Kivikas Jaagup Truusalu Andreas Kraas 2012 Kirti Rebane Elo Saue Maret Vaher 2013 Kenny Kivikas Kristo Heinmann Sander Vaher 2013 Eveli Saue Merike Vanjuk Liina Palu 2014 Timo Sild Sander Vaher Kristo Heinmann 2014 Evely Kaasiku Liis Johanson Elo Saue 2015 Sander Vaher Lauri Sild Kenny Kivikas 2015 Annika Rihma Sigrid Ruul Grete Gutmann Sprinditeade Kuld Hõbe Pronks 2014 Ilves Elo Saue Kenny Kivikas Kristo Heinmann Eveli Saue JOKA I Sigrid Ruul Ilmar Udam Tiit Tähnas Helle Hallik Saue Tammed Teele Telgma Andres Saetalu Reimo Liiv Kirti Rebane 2015 Kobras I Kristiine Aluvee Martin Simpson Raido Mitt Annika RihmaS aue Tammed I Teele Telgma Marek Nõmm Andreas Kraas Kirti Rebane Saue Tammed I Teele Telgma Marek Nõmm Andreas Kraas Kirti Rebane SK100 I Piibe Tammemäe Timmo Tammemäe Lauri Tammemäe Grete Gutmann Teateorienteerumine Mehed 1963 Eesti meistrid selgitati Jüriöö jooksul segavõistkondadena Kuld Hõbe Pronks 1963 TRÜ III Ustav Mikelsaar Maire Raid Madis Aruja Tiiu Liblik Arne Kivistik Tööstusprojekt Rein Tõnuri Maie Varrik Rein Välba Leili Ruto Tõnu Laja TRÜ IV Olavi Kärner Anne Palge Mait Miljan Marje Illi Enn Loik 1964 TRÜ Vello Raudsepp Olavi Kärner Arne Kivistik EPA Peep Tambet Hanno Schotter Tõnu Raid Tööstusprojekt Enn Virkus Rein Tõnuri Uno Semper 1965 Nurjusid 2 korda vale KP 1966 Harju J Kaarel Pärkma Madis Aruja Tõnu Raid TRÜ Rein Raid Vladimir Sokman Jairi Salumäe TPI Uku Annus Tiit Taimistu Arno Huik 1967 TRÜ I Heino Mardiste Rudolf Mürk Arne Kivistik Tööstusprojekt Enn Virkus Rein Tõnuri Heino Kask TPI Jaan Miljan Tiit Taimistu Arno Huik 1968 K Järve K Riho Männi Jaan Surva Jüri Schmidt TPI Jaan Miljan Tiit Taimistu Uku Annus Tallinna K Mati Poom Enn Virkus Heino Kask 1969 Tallinna K Jaan Miljan Uku Annus Mati Poom Tartu K II Rudolf Mürk Arne Kivistik Arvo Kivikas Tartu K III Ilmar Kask Olavi Kärner Enn Saar 1970 TPI Toomas Kerem Ülo Saar Jaan Miljan Harju J Madis Aruja Jaan Ots Arno Huik TRÜ Jairi Salumäe Arne Kivistik Arvo Kivikas 1971 TPI Jairi Salumäe Ülo Saar Jaan Miljan TUPTI Toivo Kotov Mati Poom Johannes Tasa Tööstusprojekt Tiit Taimistu Enn Virkus Heino Kask 1972 Harju J Tõnu Raid Avo Saue Johannes Tasa EPA Nikolai Järveoja Toivo Saue Koit Paasma Harju J II Aivo Puusepp Jaan Ots Tõnu Savi 1973 Harju J Aivo Puusepp Tõnu Raid Johannes Tasa Balti LRT Voldemar Tasa Vahur Hrõnov Jaan Miljan EPA Viktor Sarakejev Ago Mõttus Koit Paasma 1974 TRÜ Madis Alev Kalle Luuk Kalle Remm Mati Ojandu EPA Viktor Sarakejev Koit Paasma Toivo Saue Nikolai Järveoja TPI Heljut Kalda Ülo Saar Jairi Salumäe Andres Lume 1975 PT TSK Aivo Puusepp Ülo Saar Nikolai Järveoja TRÜ Ago Samoson Arne Kivistik Kalle Luuk Tallinna D Vahur Hrõnov Jairi Salumäe Toivo Kotov 1976 EPA Tõnu Sikkal Toivo Toomas Koit Paasma Põlva J Tõnu Nurm Arvo Saal Nikolai Järveoja Harju J Rein Unt Tõnu Savi Johannes Tasa 1977 Tallinna D Valentin Rudakov Jairi Salumäe Jaan Miljan Tallinna D II Kalju Tilk Lembit Stepanov Valdo Jaanik Põlva J Relvo Värton Kalle Ojasoo Nikolai Järveoja 1978 Harju I Tõnu Savi Johannes Tasa Uku Annus Tartu Avo Veermäe Madis Oras Arvo Kivikas Tallinn Valentin Rudakov Jairi Salumäe Jaan Miljan 1979 Harju I Uku Annus Ülo Saar Johannes Tasa Põlva Tõnu Nurm Arvo Saal Nikolai Järveoja Harju II Aivo Puusepp Tõnu Savi Tiit Tatter 1980 Harju I Tõnu Savi Uku Annus Johannes Tasa Põlva Aigar Kull Paul Toomas Toivo Toomas Tartu Jaan Miljan Madis Oras Arvo Kivikas 1981 Tartu III Avo Veermäe Mart Külvik Kalle Remm Tartu I Lembitu Kuuse Leho Haldna Arvo Kivikas Põlva Tõnu Nurm Kalle Ojasoo Nikolai Järveoja 1982 Harju Uku Annus Maldon Ots Johannes Tasa TRÜ Toomas Ellervee Leho Haldna Tiit Tali Tartu Avo Veermäe Jaan Miljan Arvo Kivikas 1983 Tartu I Kalle Remm Tiit Tali Leho Haldna Harju Tõnu Savi Maldon Ots Johannes Tasa Tartu III Tõnis Haldna Toomas Ellervee Indrek Ümarik 1984 Põlva I Igor Sada Toivo Toomas Nikolai Järveoja Harju II Tiit Tatter Uku Annus Tõnu Savi Võru Tiit Tiivoja Mati Ojandu Leho Haldna 1985 Võru Tiit Tiivoja Urmas Kannumäe Leho Haldna Tartu I Avo Veermäe Jaan Miljan Arvo Kivikas Põlva Kalle Ojasoo Nikolai Järveoja Toivo Toomas 1986 Rakvere Margus Retel Are Leesik Tõnis Haldna Tallinn Alar Sistok Heiki Einpaul Kalle Luuk Tartu Tiit Tali Jüri Pärnik Sixten Sild 1987 Võru Tiit Tiivoja Urmas Kannumäe Leho Haldna EPA Tõnis Haldna Jüri Pärnik Inno Ling TRÜ Toomas Mast Veiko Ulp Art Soonets 1988 Tartu I Sixten Sild Tiit Tali Indrek Ümarik Võru Tiit Tiivoja Urmas Kannumäe Leho Haldna Tartu II Inno Ling Tõnis Haldna Jüri Pärnik 1989 Tartu I Priit Pääslane Tiit Tali Sixten Sild Tartu raj Madis Oras Avo Veermäe Raivo Rõõm Võru I Tiit Tiivoja Urmas Kannumäe Leho Haldna 1990 ETKVL Alari Kannel Rene Otteson Armo Hiie Võru I Tiit Tiivoja Urmas Kannumäe Leho Haldna Kobras I Randy Korb Elmet Hindrikson Raul Kudre 1991 Võru Tiit Tiivoja Leho Haldna Urmas Kannumäe Sixten Sild Kooperaator Alari Kannel Armo Hiie Raul Gescheimer Rene Ottesson Ilves II Eero Kivikas Avo Veermäe Tiit Tali Raivo Rõõm 1992 Lehola I Tarvo Avaste Anti Anton Inno Ling Rene Ottesson Ilves I Armo Hiie Raivo Rõõm Alari Kannel Indrek Ümarik Võru I Leho Haldna Tiit Tiivoja Urmas Kannumäe Sixten Sild 1993 Lehola Tarvo Avaste Anti Anton Rene Ottesson Inno Ling Võru Leho Haldna Urmas Kannumäe Tiit Tiivoja Sixten Sild Ilves Alari Kannel Arno Ruusalepp Mati Tiit Armo Hiie 1994 Lehola I Tarvo Avaste Alar Viitmaa Inno Ling Võru I Urmas Kannumäe Leho Haldna Sixten Sild Võru II Tiit Tiivoja Heiti Hallikma Tõnis Haldna 1995 Lehola II Tarvo Avaste Inno Ling Anti Anton Lehola I Rene Ottesson Kaido Nurja Alar Viitmaa Ilves III Tiit Tali Alari Kannel Mati Tiit 1996 Lehola Tarvo Avaste Kaido Nurja Inno Ling Ilves I Tiit Tali Alari Kannel Armo Hiie Saue Tammed I Andreas Kraas Erkki Aadli Erik Aibast 1997 Lehola Alar Viitmaa Inno Ling Rene Ottesson Ilves I Alar Abram Alari Kannel Armo H iie Võru Urmas Kannumäe Tarvo Avaste Sixten Sild 1998 Võru I Leho Haldna Tarvo Avaste Sixten Sild Saue Tammed I Andreas Kraas Erkki Aadli Erik Aibast Lehola Alar Viitmaa Inno Ling Rene Otteson 1999 Võru I Heiti Hallikma Tarvo Avaste Sixten Sild Lehola I Inno Ling Alar Viitmaa Rene Ottesson Saue Tammed I Sander Annus Andreas Kraas Erik Aibast 2000 Lehola Alar Viitmaa Inno Ling Rene Ottesson Saue Tammed I Erkki Aadli Andreas Kraas Erik Aibast Ilves I Armo Hiie Priit Pääslane Mati Tiit 2001 Võru Tarmo Siimsaare Heiti Hallikma Tarvo Avaste Lehola I Alar Viitmaa Inno Ling Rene Ottesson Saue Tammed I Erkki Aadli Andreas Kraas Erik Aibast 2002 Sportnet Aivar Sarap Tarvo Avaste Olle Kärner Saue Tammed I Erkki Aadli Andreas Kraas Erik Aibast Ilves I Tarvo Klaasimäe Mati Tiit Alar Abram 2003 Ilves Tarvo Klaasimäe Mati Tiit Alar Abram Saue Tammed I Marek Nõmm Andreas Kraas Erik Aibast Peko Rein Zaitsev Raul Kudre Randy Korb 2004 Saue Tammed Erkki Aadli Andreas Kraas Marek Nõmm Lehola Tõnis Vaiksaar Inno Ling Rene Ottesson Ilves Tarmo Klaasimäe Mati Tiit Alar Abram 2005 Ilves I Tarvo Klaasimäe Mati Tiit Alar Abram Lehola I Tõnis Vaiksaar Inno Ling Rene Ottesson Kobras II Mihkel Järveoja Olavi Ottas Alar Assor 2006 Saue Tammed II Andreas Kraas Marek Nõmm Erkki Aadli Kobras II Rain Eensaar Silver Eensaar Sander Vaher Ilves I Tarvo Klaasimäe Mati Tiit Alar Abram 2007 EKJ SK Marek Nõmm Andreas Kraas Olle Kärner Võru I Timo Sild Lauri Sild Markus Puusepp Saue Tammed I Jürgen Einpaul Peeter Pihl Erkki Aadli 2008 EKJ SK Marek Nõmm Rain Eensaar Sander Vaher Saue Tammed Jürgen Einpaul Peeter Pihl Erkki Aadli Orvand Timmo Tammemäe Tõnis Vaiksaar Lauri Tammemäe 2009 EKJ SK Olle Kärner Sander Vaher Andreas Kraas Võru Jaagup Truusalu Lauri Sild Markus Puusepp Ilves I Kristo Heinmann Mati Tiit Kenny Kivikas 2010 Võru Timo Sild Lauri Sild Markus Puusepp EKJ SK Olle Kärner Marek Nõmm Sander Vaher Saue Tammed I Jürgen Einpaul Erkki

    Original URL path: http://www.orienteerumine.ee/orienteerumine/ajalugu/EMV_OJ.htm (2016-01-31)
    Open archived version from archive


  • Erm Lauri Malsroos Margus Hallik 2007 Maret Vaher Ingrit Kala Siiri Mere 2008 Tõnis Erm Margus Hallik Lauri Malsroos 2008 Maret Vaher Viivi Anne Soots Ingrit Kala 2009 Tõnis Erm Margus Hallik Erik Aibast 2009 Maret Vaher Tuuli Mäeots Ingrit Kala 2010 Tõnis Erm Alar Viitmaa Erik Aibast 2010 Maret Vaher Piibe Tammemäe Tuuli Erm 2011 Tõnis Erm Margus Hallik Alar Viitmaa 2011 Ingrit Kala Eleri Hirv Marje Venelaine 2012 Tõnis Erm Margus Hallik Alar Viitmaa 2012 Ingrit Kala Maret Vaher Eleri Hirv 2013 Taaniel Tooming Margus Hallik Alar Viitmaa 2013 Maret Vaher Ingrit Kala Eleri Hirv 2014 Lauri Malsroos Taaniel Tooming Margus Hallik 2014 Ingrit Kala Daisy Kudre Piibe Tammemäe 2015 Lauri Malsroos Taaniel Tooming Margus Hallik 2015 Ingrit Kala Maret Vaher Marje Venelaine Lühirada Kuld Hõbe Pronks Kuld Hõbe Pronks 2006 Tõnis Erm Margus Hallik Rene Ottesson 2006 Maret Vaher Ingrit Kala Ruth Vaher 2007 Tõnis Erm Rene Ottesson Lauri Malsroos 2007 Maret Vaher Siiri Mere Ingrit Kala 2008 Tõnis Erm Margus Hallik Lauri Malsroos 2008 Maret Vaher Viivi Anne Soots Ingrit Kala 2009 Tõnis Erm Lauri Malsroos Alar Viitmaa 2009 Maret Vaher Ingrit Kala Anniki Inno 2010 Tõnis Erm Margus Hallik Alar Viitmaa 2010 Maret Vaher Piibe

    Original URL path: http://www.orienteerumine.ee/orienteerumine/ajalugu/EMV_RO.htm (2016-01-31)
    Open archived version from archive


  • Tarmo Siimsaare 2003 Maret Vaher Siiri Mere Kadri Limberg 2004 Ander Ojandu Margus Hallik Raul Kudre 2004 Maret Vaher Tuuli Mäeots Ingrit Kala 2005 Ander Ojandu Margus Hallik Tõnis Erm 2005 Maret Vaher Tuuli Mäeots Ingrit Kala 2006 Tõnis Erm Raul Kudre Randy Korb 2006 Ingrit Kala Tuuli Mäeots Viivi Anne Soots 2007 2007 2008 Tõnis Erm Margus Hallik Tarvo Klaasimäe 2008 Tuuli Mäeots Ingrit Kala Marje Viirmann 2009 Margus Hallik Tõnis Erm Tarvo Klaasimäe 2009 Maret Vaher Tuuli Mäeots Anniki Inno 2010 2010 2011 Tarvo Klaasimäe Priit Randman Raul Kudre 2011 Daisy Kudre Maret Vaher Piibe Tammemäe 2012 2012 2013 2013 2014 Priit Randman Tarvo Klaasimäe Asso Kaseväli 2014 Daisy Kudre Evely Kaasiku Heleri Kivil 2015 Even Toomas Tarvo Klaasimäe Priit Randman 2015 Daisy Kudre Piret Pärnik Evely Kaasiku Sprint Kuld Hõbe Pronks Kuld Hõbe Pronks 2002 Margus Hallik Tõnis Erm Ander Ojandu 2002 Maret Vaher Siiri Mere Tuuli Mäeots 2003 Margus Hallik Ander Ojandu Tõnis Erm 2003 Siiri Mere Piret Niglas Tuuli Mäeots 2004 Ander Ojandu Raul Kudre Margus Hallik 2004 Maret Vaher Ingrit Kala Tuuli Mäeots 2005 Tõnis Erm Ander Ojandu Margus Hallik 2005 Maret Vaher Tuuli Mäeots Ingrit Kala 2006 Raul Kudre Tõnis Erm Taavi Nurm 2006 Maret Vaher Ingrit Kala Tuuli Mäeots 2007 2007 2008 Margus Hallik Even Toomas Tõnis Erm 2008 Tuuli Mäeots Ingrit Kala Liina Palu 2009 Tõnis Erm Margus Hallik Tarvo Klaasimäe 2009 Piibe Tammemäe Maret Vaher Tuuli Mäeots 2010 Margus Hallik Even Toomas Tarvo Klaasimäe 2010 Maret Vaher Tuuli Mäeots Kadri Siimsaare 2011 2011 2012 Priit Randman Tõnis Erm Tarvo Klaasimäe 2012 Daisy Kudre Piibe Tammemäe Maret Vaher 2013 Tiit Toomas Priit Randman Tõnis Erm 2013 Daisy Kudre Piibe Tammemäe Piret Pärnik 2014 Asso Kaseväli Tiit Toomas Priit Randman 2014 Daisy Kudre Evely Kaasiku Piibe Tammemäe 2015 Even Toomas Priit Randman Margus Hallik 2015 Maret Vaher Doris Kudre Evely Kaasiku Märketeade Mehed Kuld Hõbe Pronks 1968 Tartu K Arne Kivistik Rudolf Mürk Olavi Kärner TPI Jaan Miljan Tiit Taimistu Uku Annus Tööstusprojekt Enn Virkus Uno Semper Heino Kask 1969 TPI Jaan Miljan Uku Annus Tiit Taimistu TRÜ Ustav Mikelsaar Arvo Kivikas Arne Kivistik Tööstusprojekt Enn Virkus Uno Semper Heino Kask 1970 TRÜ Arvo Kivikas Jairi Salumäe Arne Kivistik Ekskavaator Jaan Miljan Toomas Kerem Uku Annus Tööstusprojekt Enn Virkus Tiit Taimistu Heino Kask 1971 TPI Jairi Salumäe Ülo Saar Jaan Miljan TRÜ Arvo Kivikas Mati Ojandu Arne Kivistik Harju J Peep Tambet Aivo Puusepp Tõnu Raid 1972 TRÜ Arne Kivistik Arvo Kivikas Mati Ojandu TA FAI Ilmar Kask Olavi Kärner Jaan Miljan EPA Toivo Saue Avo Saue Ago Mõttus 1973 TRÜ Arne Kivistik Kalev Aun Madis Alev EPA Nikolai Järveoja Toivo Saue Ago Mõttus Harju J Aivo Puusepp Tõnu Raid Johannes Tasa 1974 TRÜ Arne Kivistik Kalle Luuk Madis Alev Mati Ojandu EPA Koit Paasma Nikolai Järveoja Toivo Saue Ago Mõttus Harju J Aivo Puusepp Tõnu Savi Tõnu Raid Johannes Tasa 1975 Võru K Mati Külaase Rudolf Mürk Mati Ojandu TRÜ Arne Kivistik Kalle Luuk Madis Alev EPA Koit Paasma Ago Mõttus Toivo Saue 1976 EPA Koit Paasma Toivo Saue Ago Mõttus TRÜ Arne Kivistik Madis Alev Kalle Luuk Võru K Mati Külaase Rudolf Mürk Mati Ojandu 1977 Tartu K Ago Samoson Madis Alev Arvo Kivikas Põlva J Arvo Saal Tõnu Nurm Nikolai Järveoja Võru J Tarmo Pajumets Valter Hiielaan Rudolf Mürk 1978 Lokomotiiv Tõnu Nurm Ants Tamm Arvo Saal Tartu K Kalle Kalm Madis Oras Arvo Kivikas Harju J Tõnis Semjonov Tõnu Savi Johannes Tasa 1979 Tartu Tarmo Pajumets Tõnu Pani Madis Alev Põlva Tõnu Nurm Arvo Saal Nikolai Järveoja Võru Valter Hiielaan Mati Külaase Mati Ojandu 1980 Tartu Madis Alev Leho Haldna Arvo Kivikas Kohtla Järve Toivo Evardi Heiki Einpaul Kalle Luuk Võru Valter Hiielaan Mati Külaase Mati Ojandu 1981 Põlva Tõnu Nurm Paul Toomas Nikolai Järveoja TRÜ Tarmo Pajumets Mart Külvik Leho Haldna Tartu Madis Alev Arvo Kivikas Madis Oras 1982 Tartu Madis Alev Mart Külvik Leho Haldna Viljandi Koit Paasma Ago Mõttus Urmas Müür Tallinn Kalle Luuk Urmas Kannumäe Heiki Einpaul 1983 Rakvere Arvo Saal Tiit Järvekülg Uno Reinmaa Tartu Madis Oras Indrek Ümarik Leho Haldna Põlva Tõnu Nurm Kalle Ojasoo Nikolai Järveoja 1984 Põlva Tõnu Nurm Paul Toomas Nikolai Järveoja Tallinn II Valentin Rudakov Urmas Kannumäe Veiko Pak Tallinn I Heiki Einpaul Erik Keerberg Kalle Luuk 1985 Tartu I Sixten Sild Inno Ling Mart Külvik Tallinn I Veiko Pak Erik Keerberg Kalle Luuk Võru Mati Ojandu Urmas Kannumäe Leho Haldna 2009 Peko Even Toomas Raul Kudre Tiit Toomas Rakvere Joonas Oja Priit Randman Ain Roosimägi Võru Markus Puusepp Timo Sild Lauri Sild 2010 Peko Tiit Toomas Sander Linnus Even Toomas Võru Timo Sild Tarmo Siimsaare Tõnis Uiboupin Ilves Tõnis Jürimäe Kristo Heinmann Tarvo Klaasimäe 2011 Peko Tiit Toomas Raul Kudre Even Toomas Rakvere Joonas Oja Kuno Rooba Priit Randman TA OK Tõnis Erm Kristjan Gans Toms Veits 2012 Rakvere Tarvo Klaasimäe Joonas Oja Priit Randman Peko Tiit Toomas Sander Linnus Even Toomas Kobras Mihkel Järveoja Alar Assor Silver Eensaar Naised Kuld Hõbe Pronks 1968 Tartu K Milvi Pajuste Aino Tuhkanen Ilona Vanaveski ETKVL TSK Aime Lasseron Tiiu Vene Maimu Kusov Tartu K Ira Sepp Kaie Vainer Ene Märtin 1969 Kalev Ilona Vanaveski Ira Saar Viiu Rebane Tööstusprojekt Aune Vanaveski Aino Hirv Liivi Lubja TRÜ Riina Võhma Vivian Joonas Ene Märtin 1970 TRÜ Riina Võhma Milvi Pajuste Sirje Kallasmaa TA FAI Ilona Vanaveski Ira Saar Helle Mürk Ekskavaator Ülle Kerem Virve Vaher Aune Vanaveski 1971 TRÜ I Riina Võhma Kaie Vainer Sirje Kallasmaa Harju J Liina Raudla Maire Raid Viiu Rebane TRÜ II Tiina Mai Pärnik Riina Post Leena Pärnik 1972 TRÜ I Ilona Vanaveski Riina Kivikas Leena Pärnik Harju J Liina Raudla Maire Raid Viiu Rebane TRÜ II Riina Võhma Anu Reisner Kaie Jalast 1973 TRÜ I Ilona Vanaveski Leena Annus Kaie Jalast ETKVL TSK Kerti Üksine Maimu Kusov Hille Vene TRÜ II Milvi Kivistik Sirje Põlendik Vivian Joonas 1974 TRÜ Milvi Kivistik Riina Miljan Ira Saar Kaie Jalast Harju J Hille Tasa Virve Vahesaar Viiu Rebane Liina Raudla Kohtla kaevandus Silva Käärt Made Viikman Helle Mürk

    Original URL path: http://www.orienteerumine.ee/orienteerumine/ajalugu/EMV_SO.htm (2016-01-31)
    Open archived version from archive


  • Anne Kiudorv Riju Johanson Ira Saar 1984 Kersti Kaasik Riju Johanson Ede Ümarik 1985 Riju Johanson Riju Johanson Mare Beilmann 1986 Marje Idavain Marje Idavain Mare Beilmann 1987 Ede Ümarik Saima Värton Ede Ümarik 1988 Ede Ümarik Erika Sooberg Marje Idavain 1989 Riju Johanson Saima Värton Ede Ümarik 1990 Ede Ümarik Ruth Vaher Ede Ümarik 1991 Ede Ümarik Ingrit Kala Ede Ümarik Ede Ümarik 1992 Viivi Anne Soots Epp Käpa Viivi Anne Soots Viivi Ann Soots 1993 Külli Kaljus Maret Vaher Ruth Vaher 1994 Külli Kaljus Sarmite Sild Külli Kaljus Külli Kaljus 1995 Külli Kaljus Sarmite Sild Ruth Vaher Külli Kaljus 1996 Külli Kaljus Külli Kaljus Maret Vaher Külli Kaljus 1997 Elo Saue Ruth Vaher Külli Kaljus Külli Kaljus 1998 Elo Saue Edith Madalik Külli Kaljus Külli Kaljus 1999 Elo Saue Kirti Rebane Kirti Rebane Elo Saue 2000 Maret Vaher Ruth Vaher Kirti Rebane Elo Saue 2001 Maret Vaher Maret Vaher Kirti Rebane Külli Kaljus 2002 Anu Annus Maret Vaher Kirti Rebane Anu Annus 2003 Kirti Rebane Marje Venelaine Viivi Anne Soots Anu Annus Anu Annus 2004 Maret Vaher Viivi Anne Soots Kirti Rebane Anu Annus Viivi Anne Soots 2005 Viivi Anne Soots Merike Vanjuk Kirti Rebane Kirti Rebane Kirti Rebane 2006 Anu Annus Merike Vanjuk Maret Vaher Anu Annus Anu Annus 2007 Kirti Rebane Merike Vanjuk Merike Vanjuk Merike Vanjuk Annika Rihma 2008 Maret Vaher Merike Vanjuk Liis Johanson Anu Annus Viivi Anne Soots 2009 Merike Vanjuk Kirti Rebane Annika Rihma Annika Rihma Annika Rihma 2010 Merike Vanjuk Eleri Hirv Kirti Rebane Merike Vanjuk Edit Kannel 2011 Merike Vanjuk Kirti Rebane Merike Vanjuk Liis Johanson Grete Gutmann 2012 Maret Vaher Sigrid Ruul Liis Johanson Šarka Svobodna Kirti Rebane 2013 Viivi Anne Soots Merike Vanjuk Kirti Rebane Anu Åkerman Eveli Saue 2014 Envely Kaasiku Sigrid Ruul Evely Kaasiku Liis Johanson Evely Kaasiku Lii s Johanson 2015 Evely Kaasiku Evely Kaasiku Evely Kaasiku Evely Kaasiku Annika Rihma Teade Sprinditeade 1963 TRÜ Ustav Mikelsaar Maire Miljan Madis Aruja Tiiu Liblik ja Arne Kivistik segavõistkond 1964 TRÜ I Vello Raudsepp Olavi Kärner Arne Kivistik Tulika Vaike Tõnuri Ülle Kerem Maret Ottisaar 1965 1966 ME Kaarel Pärkma Madis Aruja Tõnu Raid TRÜ I Ene Märtin Anne Palge Helle Engel 1967 TRÜ I Heino Mardiste Rudolf Mürk Arne Kivistik TRÜ Anne Palge Ene Märtin Helle Engel 1968 K Järve K Riho Männi Jaan Surva Jüri Schmidt TRÜ Kaie Vainer Riina Võhma Ene Märtin 1969 Tallinna K Jaan Miljan Uku Annus Mati Poom Harju J Tiiu Nittim Maire Raid Liina Raudla 1970 TPI Toomas Kerem Ülo Saar Jaan Miljan TRÜ Riina Võhma Tiina Mai Pärnik Sirje Kallasmaa 1971 TPI Jairi Salumäe Ülo Saar Jaan Miljan Harju J Tiiu Nittim Maire Raid Liina Raudla 1972 Harju J Tõnu Raid Avo Saue Johannes Tasa Harju J Tiiu Nittim Maire Raid Liina Raudla 1973 Harju J Aivo Puusepp Tõnu Raid Johannes Tasa TRÜ Kaie Jalast Milvi Kivistik Tiina Mai Pärnik 1974 TRÜ Madis Alev Kalle Luuk Kalle Remm Mati Ojandu TA Leena Annus Ilona Vanaveski Ira Saar 1975 PT

    Original URL path: http://www.orienteerumine.ee/orienteerumine/ajalugu/Meistrid_OJ.htm (2016-01-31)
    Open archived version from archive


  • Maret Vaher 2006 Tõnis Erm Tõnis Erm Ingrit Kala Maret Vaher 2007 Tõnis Erm Tõnis Erm Maret Vaher Maret Vaher 2008 Tõnis Erm Tõnis Erm Maret Vaher Maret Vaher 2009 Tõnis Erm Tõnis Erm Maret Vaher Maret Vaher 2010 Tõnis Erm Tõnis Erm Maret Vaher Maret Vaher 2011 Tõnis Erm Margus Hallik Ingrit Kala Maret Vaher 2012 Tõnis Erm Tõnis Erm Ingrit Kala Maret Vaher 2013 Taaniel Tooming Tõnis Erm

    Original URL path: http://www.orienteerumine.ee/orienteerumine/ajalugu/Meistrid_RO.htm (2016-01-31)
    Open archived version from archive