archive-ee.com » EE » B » BOKSER.EE

Total: 289

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • ::EBY::
    Arete Sade Albellis L Bentley X Lar Arete Poema H G Klarissa de la Finca Sapho Goodmorning di Casa Vernice X Pearl do Jubileu Emased t empionklass Females champion class I SP SK PE 1 SERT CACIB TP Exc 1 CQ 1st Best Female CAC CACIB BOB Anastasia Black Dynasty Pannon Box Florin X Elena vom Kaiserfelsen Emased veteraniklass Females veteran class I SP Exc 1 Mersu Gingery Mimmi Zirco del Trinitad X Mersu Morrita Rakvere Rahvuslik Näitus Rakvere National Show Rakvere 20 10 2013 Kohtunik Judge Dagmar Klein Rumeenia Romania Isased juuniorklass Males junior class I SP SK Jun SERT TPJ PI1 TP Exc 1 CQ Jun CAC BOB Jun 1st Best Male BOB Playbox s Don Juan Givemefive Jack Sparrow X Liberum Avis Pallada Emased avaklass Females open class Sat Elit Nikita Della Monte Klio Bal tsano X Dakira Iz Doma Iris ei osalenud not showing Emased t empionklass Females champion class I SP SK PE 1 VSP Exc 1 CQ 1st Best Female BOS Playbox s Soronume Boris D Val Europe X Playbox s Okariina Ability Edithe Evita Geo Boxer del Euro X Ability Charlotte Chantella ei osalenud not showing Rakvere Rahvuslik Näitus Rakvere National Show Rakvere 19 10 2013 Kohtunik Judge Astrid Lundava Eesti Estonia Isased juuniorklass Males junior class I SP SK Jun SERT VSPJ PI1 VSP Exc 1 CQ Jun CAC BOS Jun 1st Best Male BOS Playbox s Don Juan Givemefive Jack Sparrow X Liberum Avis Pallada Emased juuniorklass Females junior class I SP SK Jun SERT TPJ PE3 Exc 1 CQ Jun CAC BOBJ 3rd Best Female Playbox s Black Jewel Liberum Avis Aut Caesar X Playbox s Rigveda Emased avaklass Females open class I SP SK PE2 SERT Exc 1 CQ 2nd Best Female CAC Sat Elit Nikita Della Monte Klio Bal tsano X Dakira Iz Doma Iris Emased t empionklass Females champion class I SP SK PE 1 TP Exc 1 CQ 1st Best Female BOB Playbox s Soronume Boris D Val Europe X Playbox s Okariina Ability Edithe Evita Geo Boxer del Euro X Ability Charlotte Chantella ei osalenud not showing Bokserite erinäitus Jahressieger Estonia 2013 Specialty show Jahressieger Estonia 2013 Tallinn 16 06 2013 Kohtunik Judge Maritha Östlund Holmsten Rootsi Sweden Tulemused Results Tallinna Rahvuslik Näitus Tallinn National Show Tallinn 07 09 2013 Kohtunik Judge Siret Lepassaar Eesti Estonia Isased beebiklass Males baby class I EAH TPB I PP BOB Baby Navarro Benygmo G M de Bellemanie X Yoko Benignus Isased juuniorklass Males junior class I SP Exc 1 Quno von Preussens Eden Nimbus von Hanseatenhof X Carrie von Preussens Eden II SP Exc 2 Braveheart di Casa Vernice Finito de Dierra de Boxer X You Are My Sunshine di Casa Vernice Borok ko Falkonet Bien Faset The Show Must Go On di Casa Vernice X Borok ko Falkone ei osalenud not showing Emased juuniorklass Females junior class I SP SK TPJ PE3 Exc 1 CQ BOBJ 3rd Best Female Etna ot Goldiboks Optimus Prime the Fifth Element

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=379 (2016-02-07)
    Open archived version from archive


  • ::EBY::
    CQ 2nd Best Female Tenten Marimba Necket del Cuore Grande X Najaf s Jacaranda Tallinna Rahvuslik Näitus Tallinn National Show Tallinn 01 03 2014 Kohtunik Judge Andrzej Stepinski Poola Poland Emased beebiklass Females baby class I EAH TPB I PP BOB Baby Kreisid Admirable Emira Waldo del Tajo X Kreisid Admirable Brilliante Diamante Emased kutsikaklass Females puppy class I EAH TPK I PP BOB Puppy Napmary s Firebird G M de Bellemanie X Napmary s Barcelona Isased juuniorklass Males junior class I SP SK TPJ PI 1 VSP Exc 1 CQ BOB Jun 1st Best Male BOS Yurais iz Rossii s Lyubovyu The Show Must Go On di Casa Vernice X Soland Boks Lukretsia II SP SK PI 2 Exc 2 CQ 2nd Best Male Borok ko Falkonet Bien Faset The Show Must Go On di Casa Vernice X Borok ko Falkone III SP Exc 3 Nero Benygmo G M de Bellemanie X Yoko Benignus VH VG Braveheart di Casa Vernice Finito de Tierra de Boxer X You Are My Sunshine di Casa Vernice Emased juuniorklass Females junior class I SP SK Jun SERT VSPJ PE 4 Exc 1 CQ Jun CAC BOS Jun 4th Best Female Nera Benygmo G M de Bellemanie X Yoko Benignus Emased veteraniklass Females veteran class I SP SK TPV Exc 1 CQ BOB Vet Mersu Gingery Mimmi Zirco del Trinitad X Mersu Morrita Emased noorteklass Females intermediate class I SP SK PE 1 TP Exc 1 CQ 1st Best Female BOB Etna ot Goldiboks Optimus Prime the Fifth Element X Esperanca ot Goldiboks Emased avaklass Females open class I SP SK PE 3 Exc 1 CQ 3rd Best Female Zealbeat s åverspeed Indeed Ferdinand von Inis Vitrin X Zealbeat s Tough Enough Emased t empionklass Females champion class I SP SK PE 2 SERT Exc 1 CQ 2nd Best Female CAC Tenten Marimba Necket del Cuore Grande X Najaf s Jacaranda Rahvusvaheline näitus Winter cup 2014 International show Winter Cup 2014 Tallinn 08 02 2014 Kohtunik Judge Viktoria Pogodina Ukraina Ukraine Pildid Pille Saar Ivi Triin Vahera Inese Pablaka Emased kutsikaklass Females puppy class TPK EAH BOB Puppy PP Napmary s Firebird G M de Bellemanie X Napmary s Barcelona Isased juuniorklass Males junior class I SP SK TPJ TLN JWCUP 14 PI 1 VSP TLN WCUP 14 JUN BIS II Exc 1 CQ BOB Jun TLN JWCUP 14 1st Best Male BOS TLN WCUP 14 Best in Show Junior II Borok ko Falkonet Bien Faset The Show Must Go On di Casa Vernice X Borok ko Falkone II SP SK Jun SERT PI 2 Exc 2 CQ Jun CAC 2nd Best Male Navarro Benygmo G M de Bellemanie X Yoko Benignus III SP SK PI 3 Exc 3 CQ 3rd Best Male Nero Benygmo G M de Bellemanie X Yoko Benignus IV SP SK Exc 4 CQ Braveheart di Casa Vernice Finito de Tierra de Boxer X You Are My Sunshine di Casa Vernice SP Exc Golden Amulette Celentano Bruno Della Monte Klio Bal tsano X Golden Amulette Chicka Chiara Emased juuniorklass Females junior class I SP SK Jun SERT VSPJ TLN JWCUP 14 PE 3 Exc 1 CQ Jun CAC BOS Jun TLN JWCUP 14 3rd Best Female Yunost iz Rossii s Lyubovyu The Show Must Go On di Casa Vernice X Soland Boks Lukretsia II SP SK PE 4 Exc 2 CQ 4th Best Female Nera Benygmo G M de Bellemanie X Yoko Benignus III SP Exc 3 Ma Baker s It s My Life Bon Dzhorno Sole Mio to Frontera s X Ma Baker s Q Rankukka IV SP Exc 4 Lellibox Harley Evolution Harley Davidson no Akaci a X Lellibox Fiftysixty Yusol iz Rossii s Lyubovyu The Show Must Go On di Casa Vernice X Soland Boks Lukretsia ei osalenud not showing Golden Amulette Caramia Beatrice Della Monte Klio Bal tsano X Golden Amulette Chicka Chiara ei osalenud not showing Emased veteraniklass Females veteran class I SP SK TPV TLN VET WCUP 14 Exc 1 CQ BOB Vet TLN VET WCUP 14 Mersu Gingery Mimmi Zirco del Trinitad X Mersu Morrita II SP SK Vet SERT Exc 2 CQ Vet CAC Dare To Say No Val Napmary s Valentino Optima Grata X Nape no Madaram III SP SK Exc 3 CQ Hazelpikbox Bellatrix Diva Nico von Santana X Hazelpikbox Hanna s Fairness Arnica Isased noorteklass Males intermediate class VH VG Everest iz Rossii s Lyubovyu The Show Must Go On di Casa Vernice X Soland Boks Lukretsia Isased avaklass Males open class I SP SK SERT Exc 1 CQ CAC Golden Amulette Censi Zherar Valensio Adjantis X Golden Amulette Herzie Rose Isased t empionklass Males champion class I SP SK PI 4 CACIB Exc 1 CQ 4th Best Male CACIB Harley Davidson no Akaci a Just As You Wish Oliverotti X Ecoute Seulement Moi no Akaci a II SP SK Res CACIB Exc 2 CQ Res CACIB Bon Dzhorno Sole Mio to Frontera s Oliver Jones von Bispus X Bon Dzhorno Betelgeize Lakifan Gerald O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan ei osalenud not showing Lakifan Herz O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan ei osalenud not showing Emased noorteklass Females intermediate class I SP SK Exc 1 CQ Etna ot Goldiboks Optimus Prime the Fifth Element X Esperanca ot Goldiboks Emased avaklass Females open class I SP SK SERT Exc 1 CQ CAC Teserabox Yaota Fire Energy Iksel X Fire Energy Reitera Lakifan Ganna O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan ei osalenud not showing Emased t empionklass Females champion class I SP SK PE 1 CACIB TP Exc 1 CQ 1st Best Female CACIB BOB Soland Boks Lukretsia Hannibal Optima Grata X Soland Boks Asteri II SP SK PE 2 Res CACIB Exc 1 CQ 2nd Best Female Res CACIB Just for Me no Akaci a Llanto de Guezman X Danse Avec Moi no Akaci a

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=403 (2016-02-07)
    Open archived version from archive

  • ::EBY::
    von Feketic X Orhalmi Naomi Isased noorteklass Males intermediate class I SP Exc 1 Braveheart di Casa Vernice Finito de Tierra de Boxer X You Are My Sunshine di Casa Vernice Isased avaklass Males open class I SP SK PI 1 CACIB TP Exc 1 CQ 1st Best Male CACIB BOB Golden Amulette Challenger Zherar Valensio Adjantis X Golden Amulette Herzie Rose Isased t empionklass Males champion class I SP SK PI 2 Res CACIB Exc 1 CQ 2nd Best Male Res CACIB Olimpo de Bellaterra Versacce de An Cu Do X Estrella de Bellaterra II SP SK Exc 2 CQ Just Dream Become True no Akaci a Llanto de Guezman X Danse Avec Moi no Akaci a Emased noorteklass Females intermediate class I SP SK PE 1 SERT CACIB VSP Exc 1 CQ 1st Best Female CAC CACIB BOS Napmary s Enigma Percy Optima Grata X Hola Mi Sueno Napmary s Daroq Emased avaklass Females open class I SP SK PE 4 Exc 1 CQ 4th Best Female Ability Gambira Gracia Jazzman vom Venusberg X Napmary s Briannah Ability Emased t empionklass Females champion class I SP SK PE 2 Res CACIB Exc 1 CQ 2nd Best Female Res CACIB Just for Me no Akaci a Llanto de Guezman X Danse Avec Moi no Akaci a II SP SK PE 3 Exc 2 CQ 3rd Best Female Ability Edithe Evita Geo Boxer del Euro X Ability Charlotte Chantella III SP Exc 3 Lakifan Honey Bouquet O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan Bokserite erinäitus Specialty show for Boxers Tartu 29 06 2014 Kohtunikud Judges Jaromir Spicera T ehhi Czech Republic Lilian Pajulaid Eesti Estonia Tulemused Results Bokserite erinäitus Jahressieger Estonia 2014 Specialty show Jahressieger Estonia 2014 Tartu 28 06 2014 Kohtunikud Judges Jaromir Spicera T ehhi Czech Republic Lilian Pajulaid Eesti Estonia Tulemused Results Luige rahvuslik näitus Luige national show Luige 22 06 2014 Kohtunik Judge Igor Mioc Horvaatia Croatia Pildid Ivi Triin Vahera Emased kutsikaklass Females puppy class I EAH TPK BIS IV BOB Puppy PP BIS IV Reason to Believe Got Real Coal del Cielo X Keep it Real Belloliv Isased juuniorklass Males junior class I SP SK TPJ PI 2 Exc 1 CQ BOB Jun 2nd Best Male Navarro Benygmo G M de Bellemanie X Yoko Benignus II SP SK Jun SERT PI 3 Exc 2 CQ Jun CAC 3rd Best Male Nero Benygmo G M de Bellemanie X Yoko Benignus III SP SK PI 4 Exc 3 CQ 4th Best Male Golden Amulette Concerto Brilliante Della Monte Klio Bal tsano X Golden Amulette Chicka Chiara Emased juuniorklass Females junior class EVH Cbj Napmary s Firebird G M de Bellemanie X Napmary s Barcelona Isased avaklass Males open class VH VG Lakifan Gordon O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan Golden Amulette Censi Zherar Valensio Adjantis X Golden Amulette Herzie Rose ei osalenud not showing Isased t empionklass Males champion class I

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=448 (2016-02-07)
    Open archived version from archive

  • ::EBY::
    Females champion class I SP SK PE 1 SERT VSP Exc 1 CQ 1st Best Female CAC BOS Playbox s Zahara Liberum Avis Latinos X Liberum Avis Ballada Tallinna rahvuslik näitus Tallinn national show Tallinn 28 09 2014 Kohtunik Judge Yana Gavrilova Venemaa Russia Isased avaklass Males open class I SP SK PI 1 SERT TP Exc 1 CQ 1st Best Male CAC BOB Borok ko Falkonet Bien Faset The Show Must Go On di Casa Vernice X Borok ko Falkone II SP SK PI 2 Exc 2 CQ 2nd Best Male Lakifan Gordon O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan Emased avaklass Females open class Etna ot Goldiboks Optimus Prime the Fifth Element X Esperanca ot Goldiboks ei osalenud not showing Tallinna rahvuslik näitus Tallinn national show Tallinn 27 09 2014 Kohtunik Judge Kimmo Mustonen Soome Finland Pilt Ivi Triin Vahera Isased avaklass Males open class I SP Exc 1 Quno von Preussens Eden Nimbus vom Hanseatenhof X Carrie von Preussens Eden Bokserite erinäitus Specialty show for Boxers Tallinn 07 09 2014 Kohtunik Judge Orietta Zilli Itaalia Italy Tulemused Results Luige rahvuslik näitus Luige national show Luige 06 09 2014 Kohtunik Judge Denis Dudko Valgevene Belarus Pildid Livia Kask Ivi Triin Vahera Isased juuniorklass Males junior class I SP SK Jun SERT VSPJ PI 2 Exc 1 CQ Jun CAC BOS Jun 2nd Best Male Golden Amulette Concerto Brilliante Della Monte Klio Bal tsano X Golden Amulette Chicka Chiara II SP SK Exc 2 CQ Golden Amulette Celentano Bruno Della Monte Klio Bal tsano X Golden Amulette Chicka Chiara III SP SK Exc 3 CQ Stengard s Cassius Clay Boxmann Yellowstone X View Virginia Ewabo Isased noorteklass Males intermediate class I SP SK PI 4 Exc 1 CQ 4th Best Male Lamouse de la Finca Sapho Jorrick de la Finca Sapho X Galena de la Finca Sapho Isased avaklass Males open class I SP SK PI 3 Exc 1 CQ 3rd Best Male Golden Amulette Censi Zherar Valensio Adjantis X Golden Amulette Herzie Rose II SP Exc 2 Quno von Preussens Eden Nimbus vom Hanseatenhof X Carrie von Preussens Eden III SP Exc 3 Lakifan Gordon O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan Isased tsempionklass Males champion class I SP SK PI 1 VSP Exc 1 CQ 1st Best Male BOS Cocoon s Royal Choice Jedna na Milion Heineken X Cocoon s Nylon Beat Emased juuniorklass I SP SK Jun SERT TPJ PE 2 Exc 1 CQ Jun CAC BOB Jun 2nd Best Female Reason to Believe Got Real Goal del Cielo di Marte X Keep it Real Belloliv II SP Exc 2 Twinbox V S Mercury Xanto von Altenburg X Twinbox s P S Tiger Lily Emased noorteklass Females intermediate class Stengard s Barbarella Boxmann Yellowstone X Hausse Wera ei osalenud not showing Emased avaklass Females open class I SP SK PE 3 Exc 1 CQ 3rd Best Female Golden Amulette Freya Roxanna Liberum Avis Pentagon X Golden Amulette Big Mum s Hope Emased veteraniklass Females veteran class I SP SK Vet SERT TPV PE 1 TP VET BIS IV RÜP II Exc 1 CQ Vet CAC BOB Vet 1st Best Female BOB Best in Show Veteran IV Group 2nd Golden Amulette Nena Elegance Yuppie Beit Hollandia me Hagalil X Golden Amulette Big Mum s Hope II SP SK PE 4 Exc 2 CQ 4th Best Female Mersu Gingery Mimmi Zirco del Trinitad X Mersu Morrita III SP SK Exc 3 CQ Golden Amulette Big Mum s Hope Iggy Ipon Saan X Golden Amulette Priceless Pearl Väimela rahvuslik näitus Väimela national show Väimela 31 08 2014 Kohtunik Judge Viachaslav Viarbitski Valgevene Belarus Emased kutsikaklass Females puppy class TPK EAH I PP BOB Puppy Lakifan Maggy Mai Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan Isased juuniorklass Males junior class I SP SK Jun SERT TPJ PI 3 Exc 1 CQ Jun CAC BOB Jun 3rd Best Male Golden Amulette Concerto Brilliante Della Monte Klio Bal tsano X Golden Amulette Chicka Chiara Golden Amulette Cherubini Bravo Della Monte Klio Bal tsano X Golden Amulette Chicka Chiara ei osalenud not showing Isased noorteklass Males intermediate class I SP SK PI 1 TP Exc 1 CQ 1st Best Male BOB Braveheart di Casa Vernice Finito de Tierra de Boxer X You Are My Sunshine di Casa Vernice Isased avaklass Males open class I SP SK PI 2 SERT Exc 1 CQ 2nd Best Male CAC Lakifan Gordon O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan VH VG Quno von Preussens Eden Nimbus vom Hanseatenhof X Carrie von Preussens Eden Emased juuniorklass I SP SK Jun SERT VSPJ PE 2 Exc 1 CQ Jun CAC BOS Jun 2nd Best Female Kreisid Admirable Emira Waldo del Tajo X Kreisid Admirable Brilliante Diamante Emased avaklass Females open class I SP SK PE 1 VSP Exc 1 CQ 1st Best Female BOS Touch of Diamond di Casa Vernice Rus la Fler Eternal Flame X Via Avelling It s My Dream II SP SK PE 3 Exc 2 CQ 3rd Best Female Kivinbox Moya Otrada Singareliya Napmary s Arey Mercury X Kivinbox Moya Otrada Sincholi Stassiya Emased veteraniklass Females veteran class I SP SK TPV PE 4 Exc 1 CQ BOB Vet 4th Best Female Hazelpikbox Bellatrix Diva Nico von Santana X Hazelpikbox Hanna s Fairness Arnica Väimela rahvuslik näitus Väimela national show Väimela 30 08 2014 Kohtunik Judge Aleksandr Soroko Valgevene Belarus Emased kutsikaklass Females puppy class TPK EAH I PP BOB Puppy Lakifan Maggy Mai Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan Isased juuniorklass Males junior class I SP SK Jun SERT TPJ PI 1 TP Exc 1 CQ Jun CAC BOB Jun 1st Best Male BOB Golden Amulette Cherubini Bravo Della Monte Klio Bal tsano X Golden Amulette Chicka Chiara II SP Exc 2 Golden Amulette Concerto Brilliante Della Monte Klio Bal tsano X

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=447 (2016-02-07)
    Open archived version from archive

  • ::EBY::
    PI 4 SERT Exc 1 CQ 4th Best Male CAC Xandro Sanvita Carnera Primo di Casa Vernice X F Shamwari Sanvita Isased avaklass Males open class I SP SK PI 1 CACIB TP TLN WCUP 15 Exc 1 CQ 1st Best Male CACIB BOB TLN WCUP 15 Borok ko Falkonet Bien Faset The Show Must Go On di Casa Vernice X Borok ko Falkone II SP SK PI 2 Res CACIB Exc 2 CQ 2nd best male Res CACIB Everest iz Rossii s Lyubovyu The Show Must Go On di Casa Vernice X Soland Boks Lukretsia III SP Exc 3 Golden Amulette Censi Zherar Valensio Adjantis X Golden Amulette Herzie Rose IV SP Exc 4 Quno von Preussen s Eden Nimbus vom Hanseatenhof X Carrie von Preussen s Eden VH VG Lakifan Gordon O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan Emased juuniorklass Females junior class I SP SK TPJ TLN JWCUP 15 PE 4 Exc 1 CQ BOB Jun TLN JWCUP 15 4th best female Reason to Believe Got Real Goal del Cielo di Marte X Keep it Real Belloliv II SP SK Jun SERT Exc 2 CQ Jun CAC Ability Kissable Kayla Sat Elit Gladiator X Ability Gracelyn Gretchen III SP Exc 3 Ability Kharisma Kaara Sat Elit Gladiator X Ability Gracelyn Gretchen Emased noorteklass Females intermediate class I SP SK PE 3 Exc 1 CQ 3rd best female Raftsman Amalie Josephine Just As You Wish Oliverotti X Ravenna di Periculum Emased avaklass Females open class I SP SK PE 1 SERT CACIB VSP TLN WCUP 15 Exc 1 CQ 1st best female CAC CACIB BOS TLN WCUP 15 Teserabox Yaota Fire Energy Iksel X Fire Energy Reitera II SP SK PE 2 Res CACIB Exc 2 CQ 2nd best female Res CACIB Ravenna di Periculum Benjamin di Casa Diocletiano X Pumbaa di Periculum III SP SK Exc 3 CQ Ability Harmony Hermione Ferrari vom German Dream X Ability Endora Ebony IV SP Exc 4 Etna ot Goldiboks Optimus Prime the Fifth Element X Esperanca ot Goldiboks SP Exc Montana Silver Spirit Aaron Denburg X Uma Silver Spirit VH VG Lustica Grancasa Fifa Lakifan Gerald O Guido X Lustica Okakor Casablanca Emased tsempionklass Females champion class I SP SK Exc 1 CQ Lakifan Honey Bouquet O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan Emased veteraniklass Females veteran class I SP SK TPV TLN VET WCUP 15 Exc 1 CQ BOB Vet TLN VET WCUP 15 Mersu Gingery Mimmi Zirco del Trinitad X Mersu Morrita Narva rahvuslik näitus Narva national show Narva 25 01 2015 Kohtunik Judge Zeljiko Zilnic Horvaatia Croatia Isased juuniorklass Males junior class I SP SK Jun SERT TPJ PI 2 Exc 1 CQ Jun CAC BOB Jun 2nd best male Zhen lee Imago Zhen lee Martin X Zhen lee Martinka Isased avaklass Males open class I SP SK PI 3 SERT Exc 1 CQ 3rd best male CAC Quno von Preussen s Eden

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=473 (2016-02-07)
    Open archived version from archive

  • ::EBY::
    VH VG Playbox s Karelian Pearl Playbox s Warlock X Playbox s Unique Emased noorteklass Females intermediate class I SP Exc 1 Touch of Diamond di Casa Vernice Rus la Fler Eternal Flame X Via Aveling It s My Dream Emased tsempionklass Females champion I SP SK PE 1 CACIB VSP Exc 1 CQ 1st Best Female CACIB BOS Lakifan Honey Bouquet O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan II SP Exc 2 Playbox s Flaming Diamond Liberum Avis Aut Caesar X Playbox s Soronume Emased veteraniklass Females veteran class I SP Exc 1 Raftsman Topgirl to Ma Baker s Ma Baker s Xcalibur X Liter Bomond Shagrenevaya Polnoch Pärnu rahvusvaheline näitus Pärnu international show Pärnu 04 07 2015 Kohtunik Judge George Schogol Gruusia Emased kutsikaklass Females puppy class I EAH TPK I PP BOB Puppy Idelia Denburg Duke Denburg X Beata Denburg Isased avaklass Males open class I SP SK PI 1 SERT CACIB TP Exc 1 CQ 1st Best Male CAC CACIB BOB Givemefive Jack Sparrow Ido el Tomex X Belamie di noi Vincere II SP Exc 2 Jewel no Akacisa Llanto de Guezman X Danse Avec Moi no Akacisa III SP Exc 3 Playbox Golden Giant Hashish von Jess Box X Playbox s Syrah Isased tsempionklass Males champion class I SP Exc 1 Playbox s Panthera Oliver Jones von Bispus X Playbox s Mystery II SP Exc 2 Bon Dzhorno Sole Mio to Frontera s Oliver Jones von Bispus X Bon Dzhorno Betelgeize Emased juuniorklass Females junior class VH VG Playbox s Karelian Pearl Playbox s Warlock X Playbox s Unique Emased noorteklass Females intermediate class VH VG Touch of Diamond di Casa Vernice Rus la Fler Eternal Flame X Via Aveling It s My Dream Emased tsempionklass Females champion class I SP SK PE 1 CACIB VSP Exc 1 CQ 1st Best Female CACIB BOS Lakifan Honey Bouquet O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan II SP SK PE 2 SERT Res CACIB Exc 2 CQ 2nd best female CAC Res CACIB Playbox s Flaming Diamond Liberum Avis Aut Caesar X Playbox s Soronume Emased veteraniklass Females veteran class I SP Exc 1 Raftsman Topgirl to Ma Baker s Ma Baker s Xcalibur X Liter Bomond Shagrenevaya Polnoch Luige rahvuslik näitus Luige national show Luige 28 06 2015 Kohtunik Judge Tapio Eerola Soome Finland Pildid Riina Kranich Ivi Triin Vahera Isased juuniorklass Males junior class VH VG Golden Amulette Dark Knight Borok ko Falkonet Bien Faset X Etna ot Goldiboks Isased avaklass Males open class I SP Exc 1 Golden Amulette Censi Zherar Valensio Adjantis X Golden Amulette Herzie Rose Emased juuniorklass Females junior class I SP SK Jun SERT TPJ PE 1 TP Ex 1 CQ Jun CAC BOB Jun 1st best female BOB Golden Amulette Marta Borok ko Falkonet Bien Faset X Etna ot Goldiboks II SP Exc 2 Ability Kharisma Kaara Sat elit Gladiator X Ability Gracelyn Gretchen Emased

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=481 (2016-02-07)
    Open archived version from archive

  • ::EBY::
    open class I SP SK PE 1 SERT VSP Exc 1 CQ 1st best female CAC BOS Lustica Grancasa Fifa Lakifan Gerald O Guido X Lustica Okakor Casablanca Diskv DSQ Playbox s Black Jewel Liberum Avis Aut Caesar X Playbox s Rigveda Rahvusvaheline näitus Balti Võitja 2015 International show Baltic Winner 2015 Tallinn 22 08 2015 Kohtunik Judge Ramune Kazlauskaite Leedu Lithuania Isased kutsikaklass Males puppy class TPK EAH I PP BOB Puppy As Gunapal Alain Black Diamond Braveheart di Casa Vernice X Touch of Diamond di Casa Vernice Emased kutsikaklass Females puppy class VSPK EAH I PP BOS Puppy As Gunapal Arria Aya Braveheart di Casa Vernice X Touch of Diamond di Casa Vernice Isased juunioriklass Males junior class I SP SK Jun SERT TPJ PI 2 BALT JW 15 Exc 1 CQ Jun CAC BOB Jun 2nd best male BALT JW 15 Calvin Klein Della Cappastorta Sat elit Van Helsing X Amy Della Cappastorta II SP SK Exc 2 CQ Golden Amulette Manfred Borok ko Falkonet Bien Faset X Etna ot Goldiboks Isased avaklass Males open class I SP SK PI 3 Res CACIB Exc 1 CQ 3rd best male Res CACIB Navarro Benygmo G M de Bellemanie X Yoko Benignus II SP SK Exc 2 CQ Lakifan Gordon O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan III SP SK Exc 3 CQ Braveheart di Casa Vernice Finito de Tierra de Boxer X You Are My Sunshine di Casa Vernice IV SP Exc 4 Quno von Preussen s Eden Nimbus von Hanseatenhof X Carrie von Preussen s Eden SP Exc Ability Gerret Gilbert Jazzman vom Venusberg X Napmary s Briannah Ability Xanthos Sanvita Carnera Primo di Casa Vernice X F Shamwari Sanvita ei osalenud not showing Isased kasutusklass Males working class I SP SK PI 1 CACIB TP RÜP III BALT W 15 Exc 1 CQ 1st best male BOB group 3rd BALT W 15 Lakifan Gerald O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan Isased tsempionklass Males champion class I SP SK PI 4 Exc 1 CQ 4th best male Amady Sanvita Deep Impakt di Casa Vernice X Dancing Queen Sanvita II SP SK Exc 2 CQ Harley Davidson no Akaci a Just as You Wish Oliverotti X Ecoute Seulement Moi no Akaci a Emased juunioriklass Females junior class I SP SK VSPJ PE 2 BALT JW 15 Exc 1 CQ BOS Jun 2nd best female BALT JW 15 Aquarelle iz Rossii s Lyubovyu Almadinaks Kod Dostupa X Soland Boks Lukretsia II SP Exc 2 Night Fury no Akaci a Karlo Keep the Secret Belloliv X Just for Me no Akaci a III SP Exc 3 Idelia Denburg Duke Denburg X Beata Denburg Emased avaklass Females open class I SP SK PE 4 Exc 1 CQ 4th best female Touch of Diamond di Casa Vernice Rus la Fler Eternal Flame X Via Aveling It s My Dream Emased tsempionklass Females champion class I SP SK

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=504 (2016-02-07)
    Open archived version from archive

  • ::EBY::
    juuniorklass Males junior class I SP SK Jun SERT TPJ PI 4 Exc 1 CQ Jun CAC BOB Jun 4th best male Rus la Fler Shakespeare Teseo dei Centurioni X Gema de Kilates Isased avaklass Males open class I SP SK PI 2 Res CACIB Exc 1 CQ 2nd best male Res CACIB Lakifan Gordon O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan II SP Exc 2 Golden Amulette Celentano Bruno Della Monte Klio Bal tsano X Golden Amulette Chicka Chiara Diskv DSQ Quno von Preussen s Eden Nimbus von Hanseatenhof X Carrie von Preussen s Eden Isased tsempionklass Males champion class I SP SK PI 1 SERT CACIB TP Exc 1 CQ 1st best male CACIB BOB Marbelton Duty Officer Marbelton Star Chaser X Marbelton Dancing Shoes II SP SK PI 3 Exc 2 CQ 3rd best male Nikink var hard Amigo Albellis Deluxe X Nikink var hard Alisa III SP Exc 3 Bon Dzhorno Sole Mio to Frontera s Oliver Jones von Bispus X Bon Dzhorno Betelgeize Emased juuniorklass Females junior class I SP SK Jun SERT VSPJ PE 2 Exc 1 CQ Jun CAC BOS Jun 2nd best female Isophine Geskaro s Gesper Brisart Nordom X Karmella Dolce Belloliv II SP Exc 2 Liberum Avis Baltica Vilos v Alkaios X Liberum Avis Sakramenta Emased avaklass Females open class I SP SK PE 1 SERT CACIB VSP Exc 1 CQ 1st best female CACIB BOS Kreisid Admirable Eviita Waldo del Tajo X Kreisid Admirable Brilliante Diamante Tartu rahvusvaheline näitus Tartu international show Tartu 07 11 2015 Kohtunik Judge Jose Monteiro de Barros Cabral Portugal Isased juuniorklass Males junior class VH VG Rus la Fler Shakespeare Teseo dei Centurioni X Gema de Kilates Isased avaklass Males open class I SP SK PI 2 Res CACIB Exc 1 CQ 2nd best male Res CACIB Borok ko Falkonet Bien Faset The Show Must Go On di Casa Vernice X Borok ko Falkone II SP Exc 2 Quno von Preussen s Eden Nimbus von Hanseatenhof X Carrie von Preussen s Eden VH VG Golden Amulette Celentano Bruno Della Monte Klio Bal tsano X Golden Amulette Chicka Chiara VH VG Lakifan Gordon O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan Isased tsempionklass Males champion class I SP SK PI 1 CACIB TP Exc 1 CQ 1st best male CACIB BOB Bon Dzhorno Sole Mio to Frontera s Oliver Jones von Bispus X Bon Dzhorno Betelgeize II SP SK PI 3 SERT Exc 2 CQ 3rd best male CAC Nikink var hard Amigo Albellis Deluxe X Nikink var hard Alisa III SP SK PI 4 Exc 3 CQ 4th best male Marbelton Duty Officer Marbelton Star Chaser X Marbelton Dancing Shoes Emased juuniorklass Females junior class I SP SK Jun SERT TPJ PE 1 VSP Exc 1 CQ Jun CAC BOB Jun 1st best female BOS Isophine Geskaro s Gesper Brisart Nordom X Karmella Dolce Belloliv VH VG Liberum Avis Baltica Vilos

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=512 (2016-02-07)
    Open archived version from archive



  •