archive-ee.com » EE » B » BOKSER.EE

Total: 289

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • ::EBY::
    King Charles Spanjel HELANDROS MOONLIGHT MELODY om Reelika Reinomägi Heli Järvet Eesti IV Bokser REASON TO BELIEVE GOT REAL om Kristin Roovet Eesti BIS Veteran Kohtunik Marjatta Pylvänäinen Suorsa Soome I Kääbuspuudel must pruun valge POLOSPORT SIDNEY om Katrin Kratt Eesti II Cavalier King Charles Spanjel HELANDROS WALK ALONE om Kerli Hallik Heli Järvet Eesti III Suursnautser must WEENY VOM ROHRTEICH om Claudia Schmidt Antti Heikki Kotkanen Soome IV Lühikarvaline Chihuahua SHAH APRILIN DJ LUBOMIR om Katri Salmi Eesti BIS Paar Kohtunik Marjatta Pylvänäinen Suorsa Soome I Mops STRANSMEDJANS BUSTER STRANSMEDJANS JAIME om Maria Bexander Rootsi II Cavalier King Charles Spanjel ROYAL FANTASY FRIZZANTE AMORE ROYAL FANTASY MIDNIGHT SUNSHINE om Anelia Sventsenite Urve Tipp Eesti III Pekingi koer ZAZO AIR KISS CIOBRELIS UNFORGETTABLE STEP AHEAD CIOBRELIS om Danute Liutkuviene Neringa Litkute Leedu IV Pikakarvaline chihuahua BLUE FOXFARM S KOMANSSI BLUE FOXFARM S MISSOURI MESCALERO om Katri Salmi Soome BIS Kasvataja Kohtunik Anna Rogowska Poola I Mops STRANSMEDJANS Om Maria Bexander Jessica Bexander Rootsi II Saksa Dogi SHAGGY FRIENDS Om Mirjam Kangur Eesti III Cavalier King Charles Spanjel ROYAL FANTASY Om Urve Tipp Helina Pohjola Soome IV Pikakarvaline Chihuahua BLUE FOXFARM S Om Katri Salmi Soome BIS Järglasteklass Kohtunik Anna Rogowska Poola I Cavalier King Charles Spanjel BALLETTA S SUMMER CLASSIC Om Urve Tipp Eesti II Pikakarvaline Chihuahua CHRISTALYX ANIARA Om Katri Salmi Soome Laps Koer Kohtunik Nicola Smolic Horvaatia I DARIA KHOMCHENKO Labradori retriiver Venemaa II ROOS MARII KEKKONEN Saksa Pinser Eesti III KARINA NEVOLIHHINA Saksa bokser Eesti IV RINALDO JEFERJEV Eesti Junior Handler 10 10a I KAISA TAMM Pappillon Eesti II KATARIINA VARDJA Pikakarvaline chihuahua Eesti III ELISABETH DESIREE EHRSTEIN Alaska malamuut Eesti IV KATHERIN R SISASK Alaska malamuut Eesti Junior Handler 14 17a I MARITA BRIGITTA MONES Snautser pipar sool Eesti II CAROLYN RODIM Lhasa apso Eesti III

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=454 (2016-02-07)
    Open archived version from archive


  • ::EBY::
    Republic Kollased emased Fawn females Juunioriklass Junior class I SP SK Jun SERT I SP CQ Jun CAC Leeway s Jellybean Majoto dei Quattrocalzini X Daytona Nostrum II SP SK Exc 2 CQ Aquarelle iz Rossii s Lyubovyu Almadinaks Kod Dostupa X Soland Boks Lukretsia Noorteklass Intermediate class I SP SK PKE 3 Exc 1 CQ 3rd best fawn female Natum Stella Bugatti Kenlend Box Tchertero X Fire Energy Roma II SP Exc 2 Kreisid Admirable Eviita Waldo del Tajo X Kreisid Admirable Brilliante Diamante Avaklass Open class I SP SK PKE 2 Exc 1 CQ 2nd best fawn female Napmary s Enigma Percy Optima Grata X Hola Mi Sueno Napmary s Daroq II SP SK PKE 4 Exc 2 CQ 4th best fawn female Nera Benygmo G M de Bellemanie X Yoko Benignus III SP SK Exc 3 CQ Cochise Alice in Wonderland Liberum Avis Aut Caesar X Cochise Irachesh IV SP SK Exc 4 SK Ability Harmony Hermione Ferrari vom German Dream X Ability Endora Ebony SP SK Exc CQ Borok ko Fleur d Orange Princess The Show Must Go On di Casa Vernice X Borok ko Falkone SP SK Exc CQ Stengard s Barbarella Boxmann Yellowstone X Hausse Wera SP SK Exc CQ Touch of Diamond di Casa Vernice Rus la Fler Eternal Flame X Via Aveling It s My Dream VH VG Lustica Grancasa Fifa Lakifan Gerald O Guido X Lustica Okakor Casablanca Golden Amulette Freya Roxanna Liberum Avis Pentagon X Golden Amulette Big Mum s Hope ei osalenud not showing Kasutusklass Working class I SP SK Exc 1 CQ Bon Dzhorno Polemika Merlin von Rieseneck X Bon Dzhorno Betelgeize VH VG Golden Amulette Chicka Chiara Liberum Avis Pentagon X Golden Amulette Big Mum s Hope Tsempionklass Champion class I SP SK PKE 1 SERT PE 1 BBCA W 15 VSP Exc 1 CQ 1st best fawn female CAC 1st best female BBCA W 15 BOS Faberge Nostrum Paganini Nostrum X Lavazza Nostrum II SP SK Exc 2 CQ Yoko Benignus Herakles Optima Grata X Prada Benignus III SP Exc 3 Hard to Be an Angel Napmary s Daroq Roque Santacruz vom German Dream X Dare to Say No val Napmary s IV SP Exc 4 Lakifan Honey Bouquet O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan Veteraniklass Veteran class I SP SK TP Vet BBCA VET W 15 Exc 1 CQ BOB Vet BBCA VET W 15 Golden Amulette Nena Elegance Yuppie Beit Hollandia me Hagalil X Golden Amulette Big Mum s Hope II SP SK Exc 2 CQ Dare to Say No val Napmary s Valentino Optima Grata X Nape no Madaram III SP SK Vet SERT Exc 3 CQ Vet CAC Boxmann Paradise Oliver Jones von Bispus X Boxmann Lothlorien IV SP SK Exc 4 CQ Eriauhind näituse kõige vanemale koerale 13 2 a Special price for the oldest dog at the show 13 2 y o Mersu Gingery Mimmi Zirco del Trinitad X Mersu Morrita Tiigrikarva

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=494 (2016-02-07)
    Open archived version from archive

  • ::EBY::
    Dzhorno Umbriel Bon Dzhorno du Toit X Bon Dzhorno Polemika SP SK Exc CQ Galliano del Colmenero Perico du val d Europe X Almadinaks Tertsa Marley da Toleria Mitodo Vale do Lethes X Kinta Dels Segadors ei osalenud not showing Veteraniklass Veteran class I SP SK VSP Vet Veteran Jahressieger Estonia 2015 Exc 1 CQ BOS Vet Veteran Jahressieger Estonia 2015 Felicitas Ceres Rodeo Xanthos vom Drimborn X Felicitas Ceres Selene II SP SK Exc 2 CQ Felicitas Ceres Oscar de la Renta Borok ko Kenzo X Felicitas Ceres Pandora Kohtunik Judge Paola Micara Watten Itaalia Italy Kollased emased Fawn females Juunioriklass Junior class I SP SK Junior Jahressiegerin Estonia 2015 Exc 1 CQ Junior Jahressiegerin Estonia 2015 Aquarelle iz Rossii s Lyubovyu Almadinaks Kod Dostupa X Soland Boks Lukretsia Noorteklass Intermediate class I SP SK PKE 1 PE 1 TP Jahressiegerin Estonia 2015 Exc 1 CQ 1st best fawn female 1st best female BOB Jahressiegerin Estonia 2015 Natum Stella Bugatti Kenlend Box Tchertero X Fire Energy Roma II SP Exc 2 Kreisid Admirable Eviita Waldo del Tajo X Kreisid Admirable Brilliante Diamante Avaklass Open class I SP SK PKE 3 Exc 1 CQ 3rd best fawn female Napmary s Enigma Percy Optima Grata X Hola Mi Sueno Napmary s Daroq II SP SK SERT Exc 2 CQ CAC Stengard s Barbarella Boxmann Yellowstone X Hausse Wera III SP Exc 3 Borok ko Fleur d Orange Princess The Show Must Go On di Casa Vernice X Borok ko Falkone IV SP Exc 4 Touch of Diamond di Casa Vernice Rus la Fler Eternal Flame X Via Aveling It s My Dream SP Exc Ability Harmony Hermione Ferrari vom German Dream X Ability Endora Ebony VH VG Cochise Alice in Wonderland Liberum Avis Aut Caesar X Cochise Irachesh Golden Amulette Freya Roxanna Liberum Avis Pentagon X Golden Amulette Big Mum s Hope ei osalenud not showing Kasutusklass Working class I SP Exc 1 Golden Amulette Chicka Chiara Liberum Avis Pentagon X Golden Amulette Big Mum s Hope II SP Exc 2 Bon Dzhorno Polemika Merlin von Rieseneck X Bon Dzhorno Betelgeize Tsempionklass Champion class I SP SK PKE 2 Exc 1 CQ 2nd best fawn female Faberge Nostrum Paganini Nostrum X Lavazza Nostrum II SP SK PKE 4 Exc 2 CQ 4th best fawn female Hard to Be an Angel Napmary s Daroq Roque Santacruz vom German Dream X Dare to Say No val Napmary s VH VG Lakifan Honey Bouquet O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan Veteraniklass Veteran class I SP SK Vet SERT TP Vet Veteran Jahressiegerin Estonia 2015 Exc 1 CQ Vet CAC BOB Vet Veteran Jahressiegerin Estonia 2015 Boxmann Paradise Oliver Jones von Bispus X Boxmann Lothlorien II SP SK Exc 2 CQ Dare to Say No val Napmary s Valentino Optima Grata X Nape no Madaram III SP Exc 3 Golden Amulette Nena Elegance Yuppie Beit Hollandia me Hagalil X Golden Amulette Big Mum s Hope IV SP

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=495 (2016-02-07)
    Open archived version from archive

  • ::EBY::
    open class I SP SK PI 1 VSP Exc 1 CQ 1st best male BOS Borok ko Falkonet Bien Faset The Show Must Go On di Casa Vernice X Borok ko Falkone SP 2 SK PI 4 SERT Exc 2 CQ 4th best male CAC Ability Gerret Gilbert Jazzman vom Venusberg X Napmary s Briannah Ability III SP SK Exc 3 CQ Navarro Benygmo G M de Bellemanie X Yoko Benignus IV SP SK Exc 4 CQ Lakifan Gordon O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan SP Exc Ability Groove von Glehn Jazzman vom Venusberg X Napmary s Briannah Ability SP Exc As Gunapal Quelle Magnifique Boris du Val d Europe X As Gunapal Katya Great VH VG Golden Amulette Celentano Bruno Della Monte Klio Bal tsano X Golden Amulette Chicka Chiara VH VG Quno von Preussen s Eden Nimbus von Hanseatenhof X Carrie von Preussen s Eden Isased kasutusklass Males wForking class I SP SK PI 2 Exc 1 CQ 2nd best male Napmary s Denirs Pavarotti Nostrum X Daiquiry val Napmary s Emased juunioriklass Females junior class I SP SK Jun SERT VSPJ Exc 1 CQ Jun CAC BOS Jun Ability Kissable Kayla Sat Elit Gladiator X Ability Gracelyn Gretchen VH VG Ability Kharisma Kaara Sat Elit Gladiator X Ability Gracelyn Gretchen Emased noorteklass Females intermediate class I SP SK PE 3 Exc 1 CQ 3rd best female Reason to Believe Got Real Goal del Cielo di Marte X Keep it Real Belloliv Emased avaklass Females open class I SP SK PE 1 TP RÜP II Exc 1 CQ 1st best female BOB Group 2nd Etna ot Goldiboks Optimus Prime the Fifth Element X Esperanca ot Goldiboks II SP SK Exc 2 CQ Teserabox Yaota Fire Energy Iksel X Fire Energy Reitera III SP SK Exc 3 CQ Ability Filandra Farah Koto de Guezman X Ability Charlotte Chantella IV SP SK Exc 4 CQ Lustica Grancasa Fifa Lakifan Gerald O Guido X Lustica Okakor Casablanca Stengard s Barbarella Boxmann Yellowstone X Hausse Wera ei osalenud not showing Emased tsempionklass Females champion class I SP SK PE 2 SERT Exc 1 CQ 2nd best female CAC Leeway s Ideal or Cocoon s Rus la Fler Kalashnikov X Daytona Nostrum II SP SK Exc 2 CQ Lakifan Honey Bouquet O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan Emased veteraniklass Females veteran class I SP SK TP Vet PE 4 BIS II Veteran Exc 1 CQ BOB Vet 4th best female BIS II Veteran Golden Amulette Nena Elegance Yuppie Beit Hollandia me Hagalil X Golden Amulette Big Mum s Hope Kasvatajaklass Breeders class I EAH TP Kasvatajaklass BIS I Kasvatajaklass I PP BOB Breeder BIS I Breeder Ability EST ENG RUS Kasutatavad lühendid EBÜ Erinäitus 19 05 2002 EBÜ Erinäitus 09 02 2003 EBÜ erinäitus 15 05 2004 Tallinn 2 rühma näitus 31 07 2004 Tallinn EBÜ erinäitus 13 02 2005 Tallinn EBÜ erinäitus 15 05 2005 Tallinn

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=507 (2016-02-07)
    Open archived version from archive

  • ::EBY::
    bokserit 135 kollast ja 146 tiigrit Kohtunikud Ralf Brinkmann Saksamaa Milos Lucic Serbia Jozef Suster Slovakkia Palju Õnne omanik Svetlana Titova ja handler Mari Nõmmemaa Atibox World Boxer Show 18 19 05 2013 Lakifan Gerald O Guido om Svetlana Titova CH SP Just Dream Become True no Akaci a om Aivi Org CH SP Lakifan Honey Bouquet O Guido om Natalja Tomingas AVA SP Borok ko Falkonet Bien Faset om Margit Siigur KUTS Lubav Braveheart di Casa Vernice om Natalja Tomingas KUTS Lubav Registreeritud 695 bokserit 329 kollast ja 366 tiigrit Kohtunikud Uve Werner Saksamaa Fabrizio Censi Itaalia Nigel Rallings Suurbritannia Radim Fiala T ehhi Daniel Boros Djevi Serbia Serge Van a Venemaa Varszegi Zsofia Ungari Bankuti Jozsef Ungari EST ENG RUS Kasutatavad lühendid EBÜ Erinäitus 19 05 2002 EBÜ Erinäitus 09 02 2003 EBÜ erinäitus 15 05 2004 Tallinn 2 rühma näitus 31 07 2004 Tallinn EBÜ erinäitus 13 02 2005 Tallinn EBÜ erinäitus 15 05 2005 Tallinn 2 rühma näitus 21 08 2005 Tallinn 2 rühma näitus BIS EBÜ erinäitus 12 02 2006 Tallinn Baltic Boxer 2006 Tallinn EBÜ erinäitus 27 08 2006 Liuranna EBÜ erinäitus 11 02 2007 Tallinn EBÜ erinäitus 01 07 2007 Tallinn EBÜ erinäitus 09 02 2008 Tallinn EBÜ erinäitus 01 06 2008 Tallinn EBÜ erinäitus 14 02 2009 Tallinn Baltic Boxer 2009 Tallinn EBÜ erinäitus 13 02 2010 Tallinn EBÜ Erinäitus 19 06 2010 2 ja 9 rühma näituse tulemused 2010 Baltic Boxer 2011 EBÜ Erinäitus 10 09 2011 Tallinn EBÜ Erinäitus 14 07 2012 Tartu EBÜ Erinäitus 09 09 2012 Tallinn EBÜ Erinäitus 16 06 2013 Tartu EBÜ Erinäitus 08 09 2013 Tallinn EBÜ Erinäitus 28 06 2014 Tartu EBÜ Erinäitus 29 06 2014 Tartu EBÜ Erinäitus 07 09 2014 Tallinn II IX rühma erinäitus 07 09 2014 EBÜ Erinäitus 11 07

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=371 (2016-02-07)
    Open archived version from archive

  • ::EBY::
    Magdziarska Poola Miroslav Fisman Slovakkia Radim Fiala T ehhi Gyorgy Glazer Ungari Palju Õnne EST ENG RUS Kasutatavad lühendid EBÜ Erinäitus 19 05 2002 EBÜ Erinäitus 09 02 2003 EBÜ erinäitus 15 05 2004 Tallinn 2 rühma näitus 31 07 2004 Tallinn EBÜ erinäitus 13 02 2005 Tallinn EBÜ erinäitus 15 05 2005 Tallinn 2 rühma näitus 21 08 2005 Tallinn 2 rühma näitus BIS EBÜ erinäitus 12 02 2006 Tallinn Baltic Boxer 2006 Tallinn EBÜ erinäitus 27 08 2006 Liuranna EBÜ erinäitus 11 02 2007 Tallinn EBÜ erinäitus 01 07 2007 Tallinn EBÜ erinäitus 09 02 2008 Tallinn EBÜ erinäitus 01 06 2008 Tallinn EBÜ erinäitus 14 02 2009 Tallinn Baltic Boxer 2009 Tallinn EBÜ erinäitus 13 02 2010 Tallinn EBÜ Erinäitus 19 06 2010 2 ja 9 rühma näituse tulemused 2010 Baltic Boxer 2011 EBÜ Erinäitus 10 09 2011 Tallinn EBÜ Erinäitus 14 07 2012 Tartu EBÜ Erinäitus 09 09 2012 Tallinn EBÜ Erinäitus 16 06 2013 Tartu EBÜ Erinäitus 08 09 2013 Tallinn EBÜ Erinäitus 28 06 2014 Tartu EBÜ Erinäitus 29 06 2014 Tartu EBÜ Erinäitus 07 09 2014 Tallinn II IX rühma erinäitus 07 09 2014 EBÜ Erinäitus 11 07 2015 Tartu EBÜ Erinäitus 12

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=389 (2016-02-07)
    Open archived version from archive

  • ::EBY::
    X Galia de Puerto Marina Emased veteranklass Females veteran class I SP SK EST VET W 13 TP Vet PE4 Exc 1 SQ EST VET W 13 BOB Vet 4th Best Female Golden Amulette Big Mum s Hope Iggy Ipon Saan X Golden Amulette Priceless Pearl II SP SK Exc 2 SQ Mersu Gingery Mimmi Zirco del Trinitad X Mersu Morrita Isased avaklass Males open class I SP SK PI2 SERT Res CACIB Exc 1 SQ 2nd Best Male CAC Res CACIB Olimpo di Bellaterra Versacce de An Cu Do X Estrella de Bellaterra II SP SK PI4 Exc 2 SQ 4th Best Male Zealbeat s Quake and Shake Liberum Avis Pentagon X Sile v d Hoeverbos III SP Exc 3 Golden Amulette Challenger Zerar Valensio Adjantis X Golden Amulette Herzie Rose Isased t empionklass Males champion class I SP SK PI1 CACIB TP EST W 13 RÜP1 Exc 1 SQ 1st Best Male CACIB BOB EST W 13 Group winner The Show Must Go On di Casa Vernice Ippolito del Colle dell Infinito X Flash of the Night II SP SK PI3 Exc 2 SQ 3rd Best Male Lakifan Gerald O Guido Guido di Casa Vernice X As Gunapal Dior s Hanna to Lakifan Emased noorteklass Females intermediate class I SP SK PE1 SERT CACIB VSP EST W 13 Exc 1 SQ 1st Best Female CAC CACIB BOS EST W 13 Borok ko Romantika The Show Must Go On di Casa Vernice X Borok ko Kapela Burana Emased avaklass Females intermediate class I SP Exc 1 Stengårds As Good As It Gets Carrera Maximus Deus X Aivengo Prima Emased tsempionklass Females champion class I SP SK PE2 Res CACIB Exc 1 SQ 2nd Best Female Res CACIB Mache Bella di Boxerita Hercules del Cielo di Marte X Kappa di

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=372 (2016-02-07)
    Open archived version from archive

  • ::EBY::
    Marvel Borny Läti Tõu Parim Veteran Balti Veteranvõitja 2013 Ecoute Seulement Moi no Akaci a Läti Tõu Parim Kutsikas Nera Benygmo Läti Palju Õnne EST ENG RUS Kasutatavad lühendid EBÜ Erinäitus 19 05 2002 EBÜ Erinäitus 09 02 2003 EBÜ erinäitus 15 05 2004 Tallinn 2 rühma näitus 31 07 2004 Tallinn EBÜ erinäitus 13 02 2005 Tallinn EBÜ erinäitus 15 05 2005 Tallinn 2 rühma näitus 21 08 2005 Tallinn 2 rühma näitus BIS EBÜ erinäitus 12 02 2006 Tallinn Baltic Boxer 2006 Tallinn EBÜ erinäitus 27 08 2006 Liuranna EBÜ erinäitus 11 02 2007 Tallinn EBÜ erinäitus 01 07 2007 Tallinn EBÜ erinäitus 09 02 2008 Tallinn EBÜ erinäitus 01 06 2008 Tallinn EBÜ erinäitus 14 02 2009 Tallinn Baltic Boxer 2009 Tallinn EBÜ erinäitus 13 02 2010 Tallinn EBÜ Erinäitus 19 06 2010 2 ja 9 rühma näituse tulemused 2010 Baltic Boxer 2011 EBÜ Erinäitus 10 09 2011 Tallinn EBÜ Erinäitus 14 07 2012 Tartu EBÜ Erinäitus 09 09 2012 Tallinn EBÜ Erinäitus 16 06 2013 Tartu EBÜ Erinäitus 08 09 2013 Tallinn EBÜ Erinäitus 28 06 2014 Tartu EBÜ Erinäitus 29 06 2014 Tartu EBÜ Erinäitus 07 09 2014 Tallinn II IX rühma erinäitus 07 09

    Original URL path: http://www.bokser.ee/?show=article&group=61&articleid=398 (2016-02-07)
    Open archived version from archive



  •